کمبود‌های شهرجدید پرند چیست؟

کمبود‌های شهرجدید پرند چیست؟

http://www.bananews.ir/ با برگزاری انتخابات شوراهای شهر در سراسر کشور در ۲۴خرداد ماه سال جاری، اولین دوره شورای‌شهر شهر جدید پرند نیز تشکیل خواهد شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شورای شهر پرند همچون سایر شوراها لازم است دارای برنامه، هدف و چارچوب مشخص سیاست‌گذاری برای مدیریت شهری این شهر باشد. اما از آنجا که جمعیت ساکن در پرند و همچنین جمعیت در آستانه شکل‌گیری در این شهر، قابل‌توجه است، می‌طلبد اعضای شورای‌شهر در بدو ورود به صحن شورا، چالش‌های موجود سکونتی در پرند را مدنظر قرار دهند و براساس نیاز مردم این شهر، برنامه‌ها و اهداف را رتبه‌بندی کنند. برای کسانی که سال‌ها است در پرند زندگی می‌کنند و به واسطه ارتباط شغلی‌شان با مردم، از نیازهای شهری پرند مطلع هستند، اهم برنامه‌های پیشنهادی برای مدیریت شهری پرند می‌تواند به شرح زیر رتبه‌بندی شود:
اول، ایجاد امکانات رفاهی شهری برای همه طبقات: امکانات پرند از نظر رفاهی و خدمات شهری در حد ضعیفی قرار دارد. نبود مراکز تفریحی، گردشگری نظیر سینما، سالن همایش، سالن‌های ورزشی و محیط‌های فرهنگی، شهربازی و ... از جمله مسائلی است که باید در کمترین زمان ممکن در پرند برقرار شود تا هم سلامت روحی و فیزیکی ساکنان پرند تضمین شود و هم اینکه منابع درآمدی پرند از طریق ایجاد خدمات برقرار شود.
دوم، ایجاد اشتغال و جذب نیروی کاری متخصص و بومی منطقه: در شهر جدید پرند باید مراکز شغلی توسعه پیدا کند تا ساکنان آن مجبور نباشند برای شغل‌شان بین پرند و شهرهای اطراف مسافرت کنند. ایجاد فرصت‌های شغلی در پرند از یک‌سو به کاهش آمار بیکاری جمعیت این منطقه کمک می‌کند و از سوی دیگر معضل رفت‌وآمد روزانه اهالی پرند را برطرف می‌کند.
سوم، حل معضل حمل‌ونقل: یکی از معضلات فعلی پرند نبود وسایل حمل‌ونقل کافی برای جابه‌جایی‌های درون‌شهری است که باعث سرگردانی مسافران علی‌الخصوص در روزهای تعطیل می‌شود. برای رفع این معضل لازم است مدیریت شهری و همچنین شورای‌شهر پیگیری روند اجرایی و عملیاتی و تسریع در اتمام پروژه مترو تهران-پرند باشد.

حامد خوبدل
* کارشناس شهری و املاک- ساکن پرند

    نظرات