تکذیب افزایش وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان

تکذیب افزایش وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان

http://www.bananews.ir/عضو شورای پول و اعتبار گفت: افزایش مبلغ وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان در شورای پول و اعتبار تصویب نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کوروش پرویزیان در گفت‌و‌گو با ایسنا در پاسخ به این سوال که افزایش مبلغ وام باید در شواری پول و اعتبار مطح شده و تصویب شود افزود: افزایش مبلغ وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان هنوز تصویب نشده است.

چندی پیش رییس کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه وام ۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن به نام مالک است و مالکان می‌توانند پس از دریافت این وام به سازنده وکالت دهند و خانه خود را به صورت مشارکتی بسازند گفته بود که با پیشنهادات اعلام شده به وزارت راه و شهرسازی در نهایت اواخر هفته گذشته مصوبه‌ی شورای عالی مسکن مبنی بر افزایش مبلغ وام ساخت به ۵۰ میلیون تومان اعلام شد.

ایرج رهبر افزوده بود که این پیشنهاد را مدتی پیش به وزارت راه و شهرسازی اعلام کردیم تا دهک‌های نسبتا توانمند نیز بتوانند از تسهیلات مسکن بهره‌ ببرند.

 

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که اقشار متوسط جامعه از مسکن مهر بهره می‌برند، گفته بود که در راستای پیشنهاد تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی در بخش مسکن درنهایت مبلغ وام ساخت مسکن به ۵۰ میلیون تومان مصوب شد.

رهبر افزایش مبلغ وام ساخت مسکن را به نفع مالکان عنوان و اظهار کرده بود که برای مشارکت در ارائه این وام در حال توافق با بانک‌های دولتی هستیم چراکه بانک‌های دولتی باید سپرده‌های مردم را جهت سیاست‌های دولت به کار گیرند.

    نظرات