اعلام آمادگی ایران برای ساخت خانه در کشورهای دیگر و نیاز ۶ میلیونی در کشور

اعلام آمادگی ایران برای ساخت خانه در کشورهای دیگر و نیاز ۶ میلیونی در کشور

http://www.bananews.ir/با توجه به آخرین آمار اعلام شده از سوی وزیر راه و شهرسازی که حداقل شش میلیون خانه برای ۱۲ میلیون جوان ایرانی در آستانه ازدواج لازم است و با وجود ۴۰۰ هزار خانه خالی باید بیش از ۵٫۵ میلیون واحد مسکونی ساخته شود تا فقط نیاز جوانان تامین شود لذا دولت باید عزم خود را جزم کند و با استفاده از توان فنی - مهندسی و سرمایه بخش خصوصی این میزان تقاضا را تامین کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در همین شرایط وزیر راه و شهرسازی برای ساخت خانه و انبوه‌سازی در کشورهای دیگر اعلام آمادگی کرده است. این درحالیست که تعداد متقاضیان مسکن کشور به غیر از جوانان کم نیست و بر آمار متقاضایان در آستانه ازدواج می‌افزاید و ساخت و سازها نباید تنها مختص به جوانان در آستانه ازدواج باشد بلکه باید نیاز عده‌ کثیری که همچنان اجاره‌نشین یا متقاضی خرید خانه هستند را تامین کند تا با عرضه مناسب تقاضای بازار پاسخ داده شود.

به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با توجه به افزایش جمعیت کشور و اضافه شدن جمعیت در حال ازدواج،‌ هر سال با افزایش متقاضیان مسکن روبرو هستیم که برخی معتقدند مهاجرت به شهرها نیاز به مسکن شهری را افزایش داده است اما برخی دیگر افزایش جمعیت در دهه ۶۰ پس از انقلاب را موجب این همه نیاز مسکن عنوان می‌کنند و می‌گویند اکنون جوانان در آستانه سن ازدواج هستند و به خانه مستقل نیاز دارند.

برخی معتقدند بازار امروز مسکن کشور به انبوه‌سازی، صنعتی‌سازی و ادامه ساخت و سازهای مسکن مهر به ویژه در کلان‌شهرها بیش از ساخت و سازهای به اصطلاح تکی نیاز دارد.

آمارهای رسمی بیانگر تعدد متقاضیان است؛ به گونه‌ای که سال گذشته بیش از نیم میلیون قرارداد اجاره در کشور منعقد شد و این بدین معنی است که با فرض تمدید سالانه هر قرارداد، امسال بیش از نیم میلیون قرارداد مسکن منعقد می‌شود و در این میان با افزایش ازدواج‌ها و مهاجرت به شهرها بر تعداد مستاجران نیز افزوده می‌شود.

در حالی‌که به روزهای پایانی دولت دهم و آغاز کار دولت یازدهم نزدیک می‌شویم،‌ مسئولان و مردم در انتظار برنامه‌ها و تصمیمات دولت جدید برای تامین مسکن اقشار مختلف هستند و با توجه به اینکه دولت تدبیر و امید ادامه پروژه مسکن مهر را جزء برنامه‌های خود عنوان کرده امید می‌رود با ادامه این طرح و ساخت و سازهای انبوه به ویژه در کلان‌شهرها نیاز بازار تامین شود تا کمبود عرضه بر قیمت‌ها دامن نزند.

    نظرات