درخواست رییس فراکسیون کارگری برای افزایش دستمزد کارگران در دولت جدید

درخواست رییس فراکسیون کارگری برای افزایش دستمزد کارگران در دولت جدید

http://www.bananews.ir/رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، توجه به معیشت کارگران را از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و خواستار افزایش دستمزد کارگران در دولت جدید شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا محجوب در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آقای روحانی در انتخابات هم برای دستمزد کارگران وعده‌هایی داده بود و ما امیدواریم بر همین اساس در دولت یازدهم قدمی در این راستا برداشته شود به ویژه که نقصی در قانون نیست و به موجب قانون، ظرفیت لازم برای افزایش دستمزدها وجود دارد.

وی با تاکید بر اهمیت معیشت کارگران همچنین خواستار توجه دولت و وزارت کار به موضوع بهبود روابط کار، تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، اجرای قوانین مصوب در مورد بهبود خدمات تامین اجتماعی برای کارگران و تقویت تعاونی‌های مصرف و مسکن کارگری و تعاونی‌های اعتبار شد.

محجوب در ادامه با تاکید بر ضرورت افزایش شاخص‌های رفاه در سطح جامعه، گفت: باید در مورد بهره‌وری کار سازمان یافته و دقیقی صورت گیرد که مشکل بهره‌وری در ایران چیست، من شخصا معتقدم مشکل بهره‌وری در ایران مربوط به اقتصاد کلان است یعنی تصمیم‌گیری مجلس و دولت مهم‌ترین شاخص اثرگذار بر بهره‌وری است، در دنیا هم این نگاه وجود دارد اما در ایران همه کارگر را متهم می‌کنند.

رییس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه بهره‌وری معمولا هیچ ربطی به کارگر ندارد، اضافه کرد: امیدواریم به این موضوع رسیدگی شود و مشخص شود که آیا کارگران در بهره‌وری کم مقصرند؟ ما تصور می‌کنیم عوامل دیگری در این موضوع دخیل است اما در عین حال می‌خواهیم که در این باره تحقیق و اعلام نظر شود.

    نظرات