انعطاف پذیری فروشندگان مسکن

انعطاف پذیری فروشندگان مسکن

http://www.bananews.ir/بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی اگرچه چند وقتی است که در رکود به سر می‌برد، اما همچنان بسیاری از مالکان در بازار عرضه قصد عقب نشینی ندارند و طبق شواهد حاکم بر بازار، تمام سعی خود را برای فروش واحدشان به‌کار گرفته‌اند.
این روزها برخی از فروشنده‌ها در بازار مسکن از «قیمت توافقی» خبر می‌دهند!
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این عنوان از نظر مشاوران املاک در بازار مسکن؛ یعنی شرایط فروش به‌ اندازه‌ای دشوار شده است که این دسته از مالکان به طور علنی به ارائه تخفیف در ضمن فروش واحدشان به خریداران وعده می‌دهند.
برای مثال: یک واحد ۶۶ متری در خیابان اردیبهشت واقع در خیابان فرجام طبق گفته مالک به دلیل مسافرت خارجی، به بازار فروش معرفی شده است. فروشنده اظهار کرده است که «قیمت توافقی» تعیین خواهد شد.
از سوی دیگر عده‌ای از مالکان طبق اظهاراتشان «تخفیف مناسبی» را برای خریداران واحدشان در نظر گرفته‌اند. در خیابان جهان آرا در محدوده خیابان یوسف آباد، واحدی به متراژ ۶۶ متر مربع ۲ سال ساخت بی‌واسطه و با «تخفیف مناسب» به خریدار تحویل داده می‌شود.
اکثر مشاوران املاک معتقد هستند که قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی این روزها بر اساس ارزش واقعی منطقه تعیین نمی‌شود و نرخ‌های پیشنهادی بدون حساب و کتاب تعیین می‌شود. به همین خاطر عده‌ای از مالکان برای فروش واحدشان به متقاضیان تاکید می‌کنند که واحدشان را به قیمت منطقه یا زیرقیمت منطقه، قیمت‌گذاری کرده‌اند.
برای مثال، در خیابان نفت در حوالی میدان پونک، مالکی اعلام کرده است که واحد ۸۱ متری سوپرلوکس خود را «زیر زیرقیمت» به خریدار عرضه می‌کند.
علاوه براین یک واحد مسکونی نوساز به متراژ ۸۵ متر مربع با کلیه امکانات طبق گفته مالک «به قیمت منطقه» در خیابان شهران آماده تحویل به متقاضی است.
شواهد در بازار عرضه واحدهای مسکونی نشان می‌دهد که تعداد انگشت شماری از مالکان هم بنا بر دلایلی حاضر شده‌اند به اصطلاح «آتش به مال خود بزنند» چراکه مالکی در خیابان شهرآرا تاکید کرده است که به علت مسافرت واحد خود را ۱۰۰ میلیون تومان زیر قیمت می‌فروشد و خاطر نشان کرده است که قصد فروش فوری واحدش را دارد.

نظرات