چرا رتبه بندی ساختمان‌های تهران انجام نشد؟

چرا رتبه بندی ساختمان‌های تهران انجام نشد؟

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران از توقف طرح رتبه بندی ساختمان‌های بلند مرتبه تهران با توجه به وضعیت ایمنی آنها خبر داد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رضا خوشزاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران افزایش ارزش افزوده در ساختمان‌ها و تغییرات قیمت مسکن را دو عامل اجرایی نشدن طرح رتبه بندی وضعیت ایمنی ساختمان‌ها عنوان کرد و گفت: برای اجرای این طرح با مسوولان حوزه شهرسازی به اجماع نرسیدیم.
او در خصوص آخرین وضعیت تعیین رتبه ایمنی برای ساختمان‌های بلندمرتبه اظهار کرد: این طرح به صورت صددرصد محقق نشد. در کار گروهی معایب و محاسن این طرح را بررسی کردیم علاوه بر این جلساتی را با مسوولان حوزه شهرسازی برگزار کرده، اما به اجماع مورد نظر نرسیدیم.
او ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌داد تعیین رتبه ایمنی برای ساختمان‌ها باعث افزایش ارزش افزوده در ساختمان‌ها و تغییرات در قیمت بازار مسکن خواهد شد.
به گزارش «دنیای اقتصاد» طرح تعیین رتبه ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه شهر تهران از سه سال پیش از سوی سازمان آتش نشانی مطرح شد که براساس آن بنا بود ساختمان‌ها نسبت به رعایت معیارهای مشخص شده در سه رتبه ایمنی درجه بندی شوند. با گذشت سه سال از اعلام تدوین این طرح مسوولان آتش نشانی افزایش ارزش افزوده ساختمان‌ها و تغییرات قیمتی بازار مسکن را دلیل اجرایی نشدن این طرح عنوان می‌کنند. این در حالی است که به گفته کارشناسان شهری این طرح اگرچه در آغاز ممکن است بازخورد مناسبی در تمامی ابعاد بازار مسکن رو به رو نشود، اما در بلند مدت به علت تمایل مالکان برای بالا بردن کیفیت ایمنی و افزایش ارزش افزوده ساختمان خود منجر به ارتقای سطح ایمنی ساختمان‌ها در کلان‌شهر تهران خواهد شد.

    نظرات