۹۵ پرواز به سوی سرزمین وحی

۹۵ پرواز به سوی سرزمین وحی

مدیر حج شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: از آغاز پروازهای حج تمتع تا پایان شب گذشته – پنجم مهر - ۳۴ هزار و ۳۶۶ زائر بیت‌الله‌الحرام توسط ۹۵ پرواز به مدینه و جده اعزام شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید اصغر بدیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: بر اساس آخرین آمار تا پایان شب گذشته ۹۴۶۲ زائر با ۲۵ پرواز از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۶۸۵۲ زائر با ۲۱ پرواز توسط شرکت هواپیمایی ماهان اعزام شدند.

به گفته وی ۱۸ هزار و ۵۲ زائر نیز با ۴۹ پرواز از سوی شرکت هواپیمایی سعودی اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، پروازهای حج تمتع امسال از بامداد ۲۳ شهریور از فرودگاه مهرآباد به مدینه آغاز شده است. این پروازها با هواپیماهای ۷۴۷ و ایرباس توسط شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، ماهان و سعودی انجام می‌شود و تا ۱۷ مهرماه ادامه خواهد داشت.

عملیات برگشت پروازهای حج تمتع نیز از ۲۸ مهرماه آغاز می‌شود و تا ۱۸ آبان‌ ادامه دارد.

براساس سهمیه‌بندی صورت گرفته برای انجام پروازهای حج، ۵۰ درصد از پروازهای امسال متعلق به شرکت هواپیمایی عربستان سعودی و ۵۰ درصد متعلق به شرکت‌های ایران‌ایر و ماهان است. البته سال گذشته شرکت هواپیمایی سعودی نتوانست پروازهای خود را انجام دهد و همه پرواز‌ها توسط دو شرکت‌های هواپیمایی ایرانی انجام شدند اما امسال این شرکت ۵۰ درصد اعزام زائران را تقبل کرده است.

    نظرات