بهره برداری از ایستگاه مترو میدان ولیعصر (عج) و فاطمی تا پایان سال

بهره برداری از ایستگاه مترو میدان ولیعصر (عج) و فاطمی تا پایان سال

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان این که ساخت و احداث نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران در اولویت کاری این شرکت قرار دارد گفت : طی یک برنامه یک ساله کل خط ۳ مترو تهران تکمیل خواهد شد، همچنین دو ایستگاه مهم این خط یعنی ایستگاه های میدان ولیعصر(عج) و خیابان فاطمی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هابیل درویش همچنین اظهار کرد : عملیات اجرایی احداث نیمه جنوبی خط ۳ مترو با سختی ها و مشکلات زیادی همراه بود اما خوشبختانه کارهای عمرانی در این بخش به پایان رسیده و هم اکنون نصب تجهیزات و آخرین مراحل تکمیل ایستگاه ها در حال اجراست تا به زودی ۱۲ کیلومتر از نیمه جنوبی خط ۳ به طور رسمی به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد : با تکمیل نیمه جنوبی خط ۳ ، از مدتی پیش کار و عملیات عمرانی در نیمه شمالی این خط با جدیت بیشتر آغاز شده و در دو شیفت کارها در این بخش دنبال می شود تا بتونیم در یک سال کاری تمام خط ۳ را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

درویش خاطر نشان کرد: نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران به طول حدود ۱۷ کیلومتر است و ۱۰ ایستگاه در این بخش احداث خواهد شد.

وی همچنین در مورد دو ایستگاه باقی مانده در نیمه مرکزی خط ۳ مترو تهران گفت: ایستگاه های میدان ولیعصر(عج) و فاطمی از ایستگاه های مهم و پرتردد این خط خواهند بود که برای تکمیل آنها با مشکلاتی مواجه بودیم اما این دو ایستگاه نیز تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید.

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه اظهار کرد: خط ۳ مترو تهران به طول ۳۷ کیلومتر به عنوان طولانی‌ترین خط مترو خاورمیانه، جنوبی‌ترین نقطه شهر (بزرگراه آزاداگان) را به شمال شرقی تهران(میدان قائم) متصل می‌کند که فاز نیمه شمالی این خط در حدفاصل ایستگاه مصلی تا میدان قائم در یک سال کاری به اتمام خواهد رسید.

    نظرات