فاکتورهای مهم تعیین نرخ بلیت هواپیما

فاکتورهای مهم تعیین نرخ بلیت هواپیما

http://www.bananews.ir/رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تداوم پایدار و ثبات حداقل شش ماهه نرخ ارز و سوخت دو فاکتور مهم برای تعیین نرخ‌ بلیت هواپیما توسط شرکت‌های هواپیمایی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمیدرضا پهلوانی - معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: دو موضوعی که در تعیین نرخ بلیت هواپیما برای ایرلاین‌ها حرف اول را می‌زند بحث سوخت و نرخ ارز است و این‌ دو موضوع مولفه‌های قوی برای نرخ‌گذاری هستند.

وی تاکید کرد: توانمندی ایرلاین‌ها در ارائه خدمات به این موضوع بستگی دارد که نرخ ارز ثابت بماند و امیدوارم این امر محقق شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه، دولت مکلف به آزادسازی نرخ‌ بلیت هواپیما در سال سوم برنامه بوده و باید از ابتدای امسال آزادسازی نرخ‌ها عملیاتی می‌شد، گفت: سال گذشته در قالب برنامه‌ سه ماهه، نرخ بلیت به طور میانگین ۶۵ درصد افزایش یافت که این به دلیل نوسان اخیر ارز و افزایش نرخ سوخت بود.

پهلوانی درباره میانگین عمر ناوگان هوایی کشور اظهار کرد: این رقم از ۲۲٫۸ به ۲۲ سال کاهش یافته و این در حالی است که سال گذشته ۱۹ فروند هواپیما و امسال نیز ۲۲ فروند به ناوگان هوایی کشور اضافه شد اما با این وجود عمر ناوگان هوایی کشور به ۲۲ سال رسیده است که البته گامی در جهت کاهش سن ناوگان و رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ است.

    نظرات