نوریان قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی شد/ ماموریت آزادسازی قیمت‌ها در بخش هوایی

نوریان قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی شد/ ماموریت آزادسازی قیمت‌ها در بخش هوایی

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با صدور حکمی، محمدعلی نوریان را به عنوان قائم مقام خود در امور هوانوردی و هواشناسی منصوب کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس آخوندی در حکم انتصاب محمدعلی نوریان آورده است: مهمترین ماموریت وزارت راه و شهرسازی در دولت، وضع و اجرای مقررات به منظور افزایش ایمنی، رفاه، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان است، بنا براین در طراحی و بازنگری تمام سیاست ها و فرآیندهای عملیاتی صنعت هوانوردی این شاخص ها باید مورد توجه باشد.

وزیر راه و شهرسازی در این حکم با یادآوری سیاست دولت در حمل و نقل هوایی مبتنی بر آزادسازی و افزایش سهم بخش خصوصی در راستای اجرای ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مطرح کرده است: در حوزه توسعه زیرساخت‌ها و فرودگاه ها نیز می توان از مشارکت بخش خصوصی در بهره برداری استفاده کرد.

همچنین در حکم نوریان بر بازسازی ساختاری صنعت هوانوردی، توسعه و مدرن سازی این صنعت در بخش های مختلف، افزایش میزان بهره وری از سرمایه گذاری های صورت گرفته، توسعه موقعیت کشور در حمل و نقل هوایی و بین المللی و تبدیل فرودگاه بین المللی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به قطب حمل و نقل بار و مسافر در منطقه در حکم انتصاب قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی تاکید شده است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از قائم مقام خود در امور هوانوردی و هواشناسی خواسته است که در راستای افزایش توان ملی در جهت جذب فناوری های جدید و ارتقای فناوری های موجود،‌ آموزش نیروی انسانی در صنعت هوانوردی و هواشناسی، استفاده از فناوری اطلاعات، سهولت دسترسی شهروندان و بهره برداران به اطلاعات و خدمات و خدمات دسترسی به شبکه اینترنت در حین سفر اهتمام جدی از خود نشان دهد.

    نظرات