کیفیت آب مازندران افزایش می‌یابد

کیفیت آب مازندران افزایش می‌یابد

http://www.bananews.ir/معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران بر لزوم استفاده از گاز کلر در توزیع آب سالم و بهداشتی تاکید کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رضا فکری در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به موفقیت شرکت در زمینه جایگزینی سامانه گندزدایی گاز کلر با دیگر سامانه‌های گندزدای بی‌خطر، اظهار کرد: خطرات ناشی از گاز کلر شامل مخاطرات جانی، مالی و آسیب به سیستم تنفسی و واکنش پذیری گاز کلر است.

معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری مازندران تصریح کرد: آب و فاضلاب با هدف بهبود وضعیت موجود تاسیسات گندزدایی در شهرهای مازندران، اقدام به جابه‌جایی و جایگزینی تجهیزات گندزدایی از کلرزنی‌های گازی به آب ژاول کرده است.

وی ادامه داد: بکارگیری آب ژاول در مقایسه با گاز کلر ایمن تر بوده و حمل و نقل آن در مقایسه با گاز کلر آسان‌تر است.

معاون شرکت آبفای مازندران با تاکید بر این‌که جایگزینی این طرح نقش بسزایی در کاهش خطر ناشی از نشت گاز کلر داشته است، خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب مازندران اقدامات خوبی انجام داده است و به منظور ارتقای ضریب امنیت سامانه‌های گندزدایی گاز کلر، اقدام به خرید تجهیزات نشت‌یابی و مقابله با نشت گاز کلر کرده است.

فکری عنوان کرد: هر چند هزینه تامین و حمل آب ژاول نسبت به گاز کلر گران‌تر است، اجرای این طرح در بلندمدت به دلیل نیاز نداشتن به خرید تجهیزات ایمنی گاز کلر می‌تواند سبب کاهش هزینه تمام شده شود.

وی با اشاره به این‌که با هدف ارتقای سطح بهداشتی و ایمنی، سامانه گندزدایی آب ژاول در ۱۴ مخزن آب‌رسانی در مازندران جایگزین سامانه گاز کلر شد، افزود: از مجموع ۱۹ ایستگاه کلرزن گازی فعال در استان، ۱۴ ایستگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال از سیستم، خارج و سیستم تزریق آب ژاول جایگزین می‌شود.

    نظرات