تولید رنگ‌های ترافیکی مقاوم به گرما و رطوبت در کشور

تولید رنگ‌های ترافیکی مقاوم به گرما و رطوبت در کشور

http://www.bananews.ir/پژوهشگران مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از فناوری نانو، رنگ‌های ترافیکی ای را عرضه کردند که در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب قابل استفاده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سجاد دیبایی- مجری طرح با اشاره به عرضه دستاوردهای خود در جشنواره فناوری نانو گفت: در این جشنواره از میان ۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزیابی شده رتبه سوم را کسب کردیم در حالی که هیچ شرکتی حائز رتبه‌های اول و دوم نشدند.

وی رنگ‌های ترافیکی را از جمله دستاوردهای عرضه شده در این جشنواره دانست و اظهار داشت: رنگ‌های تولید شده برای خط کشی معابر تولیده شده که تا ۱٫۵ تا دو برابر رنگ‌های عرضه شده در این زمینه مقاومت دارد.

دیبایی خاطر نشان کرد: در رنگ ترافیکی تولید شده از نانو ذرات مواد معدنی استفاده شده است که موجب افزایش مقاومت سایشی و حرارتی این نوع رنگ‌ها شده است.

مجری طرح از تجاری سازی این نوع رنگ‌ها خبر داد و گفت: تاکنون موفق به تجاری سازی این نوع رنگ‌ها شدیم و با توجه به مقاومت بالایی که دارد در استان‌های مختلف کاربردی شده است.

دیبایی با تاکید بر اینکه این رنگ‌های ترافیکی تولید شده در تمام شرایط آب و هوایی کشور سازگار است، ادامه داد: رنگ‌های تولید شده در شرایط آب و هوایی جنوب کشور و رطوبت شهرهای شمالی کشور کارایی مناسبی از خود نشان داده است.

    نظرات