برای اتمام بزرگراه رودهن – قائم‌شهر هزار میلیارد تومان نیاز است

برای اتمام بزرگراه رودهن – قائم‌شهر هزار میلیارد تومان نیاز است

http://www.bananews.ir/عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: تا کنون حدود یک هزار و ۵۷ میلیارد ریال جهت اجرای پروژه بزرگراه رودهن – قائم‌شهر هزینه شده که برای اتمام این پروژه حدود یک هزار میلیارد ریال مورد نیاز است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خیرالله خادمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طول این بزرگراه ۱۷۷ کیلومتر است که استان تهران را به مازندران متصل می‌کند.

وی با بیان این که از این مسیر ۹۳ کیلومتر در تهران قرار دارد که تمامی این مسیر دو بانده شده و در حال بهره‌برداری است، اظهار کرد: ۸۴ کیلومتر این مسیر در استان مازندران قرار دارد که تقریبا ۴۴ کیلومتر آن به انجام رسیده است.

خادمی با بیان این که عملیات اجرایی در مناطق باقی‌مانده در این مسیر که در محدوده گردنه گدوک (پل ورسک) آغاز شده و تا قائم‌شهر ادامه دارد بسیار مشکل است، گفت: عوارض طبیعی زیادی در این محدوده وجود دارد و از مراکز مسکونی و گردشگری عبور می‌کند بنابراین عملیات اجرایی در آن مشکل است.

وی افزود: دو تونل باقیمانده در این مسیر در بهمن ماه سال ۹۳ به اتمام می‌رسد، گفت: محور تهران – رودهن – بومهن – فیروزکوه – قائم‌شهر یکی از محورهای اصلی اتصال به شمال کشور است گفت: قطعه دوم این پروژه رفع نقاط پرحادثه گدوک بود که این مسیر با تونل و تجهیزات به صورت چهار خطه و تفکیک خطوط رفت و برگشت بهره‌برداری می‌شود.

    نظرات