همه چیز درباره بازار مسکن غرب تهران

همه چیز درباره بازار مسکن غرب تهران

http://www.bananews.ir/بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی در غرب تهران طبق گفته مشاوران املاک، نزدیک به سه تا چهار ماه است که با رکود سنگین مواجه شده است به همین خاطر برخی از فایل‌های فروشی ۱۰ تا ۲۰ درصد زیر قیمت منطقه به بازار عرضه می‌شوند اما با این حال این میزان تخفیف برای بازگشت رونق به بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی کارساز واقع نشده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دنیای اقتصاد، در گزارش میدانی خود با تعدادی از مشاوران املاک فعال در غرب تهران گفت‌وگوکرده و بازار معاملات مسکن این بخش از پایتخت را مورد بررسی قرار داده که به این شرح است:
تبدیل سود ۴۰ درصدی به سود ۲۰ درصدی
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان مرزداران درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی گفت: اکنون نزدیک به چهار ماه است که بازار معاملات خرید و فروش بطور کلی تعطیل شده است و از طرف دیگر حجم مراجعه‌ها در مقایسه با چند ماه گذشته هم بطور چشمگیری افت پیدا کرده است.
در حال حاضر، برخی از فروشنده‌ها واحدهای خود را بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر از ارزش منطقه به بازار فروش پیشنهاد کرده‌اند؛ طوری که این دسته از فروشنده‌ها از سود ۴۰ درصدی به سود ۲۰ درصدی راضی شده‌اند.
وی در ادامه افزود: خریداران در بازار مسکن براین باورند که قیمت‌های فروش همچنان با کاهش همراه خواهند بود؛ در حالی که این مساله بعید به نظر می‌رسد، زیرا طی این مدت نرخ مصالح، دستمزد کارگران و دیگر هزینه‌های ساخت از نوسان نزولی برخوردار نشده‌اند با این تفاسیر کاهش هرچه بیشتر قیمت‌ها بعید به نظر می‌رسد.
داوودی درباره درخواست متقاضیان از بازار مسکن
خاطرنشان کرد: در حال حاضر خواسته اکثر خریداران، واحدهایی با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر مربع با بودجه خرید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است.
این بنگاهدار کمترین و بیشترین قیمت پیشنهادی فروش هر متر مربع واحدهای مسکونی نوساز در خیابان مرزداران را بین ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۷ میلیون تومان عنوان کرد.
ثبات قیمت فروش واحدهای مسکونی درجه یک
همچنین مشاور املاکی در خیابان پونک در رابطه با حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی و میزان استقبال خریداران، تصریح کرد: با اینکه سه ماه است بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی به علت نبود مشتری به طور کامل تعطیل شده است، اما همچنان واحدهایی که به لحاظ نوع ساخت، مصالح و امکانات، درجه یک هستند با همان قیمت‌های بالا به بازار پیشنهاد می‌شوند. صاحبان
این دسته از املاک سازنده‌هایی هستند که شخصا ساخت و ساز کرده‌اند و نیاز مالی ندارند.
وی آینده بازار مسکن را این چنین پیش‌بینی کرد: کاهش مجدد قیمت‌ها غیرممکن است، زیرا ارزش هر چیزی که مربوط به ساخت‌وساز باشد کاهش پیدا نکرده است و سازنده‌ها با فروش زیر قیمت واحدها دچار ضرر خواهند شد مگر واحدهای درجه دو و سه که به اصطلاح دیگر نوساز نیستند و از نظر کیفیت افت کرده‌اند.
کسری در ادامه به این موضوع اشاره کرد تا قبل از رکود اکثر متقاضیان به دنبال واحدهایی با قیمت کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان بودند.
این مشاور املاک نرخ پیشنهادی فروش هر متر مربع واحدهای مسکونی نوساز در خیابان همیلا را از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۷ میلیون تومان عنوان کرد.

نظرات