بازگشت دوباره سرمایه به بازار مسکن

بازگشت دوباره سرمایه به بازار مسکن

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن معتقد است: توقف طرح مسکن مهر نقش و تاثیری در افزایش یا کاهش قیمت مسکن ندارد و دوباره سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بازار مسکن برمی‌گردد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بیت‌الله ستاریان در گفت‌وگو با ایسنا پیش‌بینی کرد: امسال تغییر چندانی در بازار مسکن نداریم و بازار تا پایان سال به همین روال نیمه رکود خواهد بود.

وی افزود: شاید پیش از سال جدید تغییرات اندکی در خرید و فروش‌ها ایجاد شود اما به منزله افزایش ناگهانی قیمت نیست و افزایش و کاهش‌های قیمت مسکن پیش از سال جدید طبیعی است.

ستاریان با بیان اینکه بازار مسکن تحت تاثیر عوامل دیگر همچون سیاست‌های کشور، قیمت مصالح ساختمانی و ... است، اظهار کرد: طی یک سال گذشته نوسانات نرخ ارز بر بازارهایی همچون مسکن تاثیر گذاشت و منجر به افزایش ناگهانی قیمت شد و پیش‌بینی می‌شود دوباره سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بازار مسکن برگردد.

این کارشناس با اشاره به تاثیر ساخت و ساز یا توقف مسکن مهر بر بازار مسکن کشور گفت: مسکن مهر در کاهش یا افزایش قیمت مسکن بی تاثیر است چرا که هر یک از این واحدهای مسکونی نیاز و تقاضای مربوط به خود را دارند و بر بازار دیگر گرو‌ه‌ها تاثیری ندارد.

وی اظهار کرد: طی شش سالی که از ساخت مسکن مهر می‌گذرد دولت توانسته حدود ۱۰ درصد از سهم خود را تکمیل و تحویل متقاضیان دهد.

ستاریان افزود: توقف ساخت مسکن مهر به گونه‌ای نیست که تعهدات قبلی مسکوت بماند بلکه دولت در حال تکمیل و تحویل واحدهای وعده داده شده است تا طرح‌های جدید مسکنی خود را ارائه کند.

به گفته این کارشناس مسکن اجتماعی که به تازگی دولت یازدهم از آن سخن گفته است، طرح مناسبی است اما نباید دولت به طور مستقیم در عرضه مسکن وارد شود.

    نظرات