طراحی روش‌های جدید اعطای تسهیلات بانک مسکن

طراحی روش‌های جدید اعطای تسهیلات بانک مسکن

http://www.bananews.ir/مدیرعامل بانک مسکن از روش‌های بهره‌مندی متقاضیان استفاده از تسهیلات خرید، تعمیر و ساخت در این بانک خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد هاشم بت‌شکن اظهار کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در بخش مسکن از سال‌ها قبل نسبت به طراحی حساب صندوق پس‌انداز مسکن اقدام کرده که براساس آن مشتریان می‌توانند با سپرده گذاری در این حساب از تسهیلات بانکی جهت خرید، ساخت و تعمیر واحد مسکونی استفاده کنند.

بت‌شکن ادامه داد: دوره‌های انتظار، ضرایب برابری و سقف تسهیلات طی سالیان متمادی با تغییراتی مواجه بوده که در حال حاضر برای خرید هفت برابر متوسط موجودی حساب و تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال امکان استفاده از تسهیلات وجود دارد.

وی گفت: دوره‌های انتظار برای بهره‌مندی از تسهیلات ، شش ماه و حداقل مدت انتظار جهت استفاده از سقف تسهیلات دو دوره شش‌ماهه و حداقل متوسط هر دوره شش‌ماهه ۲۸ میلیون ریال است می‌باشد. به عنوان مثال جهت بهره‌مندی از مبلغ ۲۰۰میلیون ریال تسهیلات با سپرده‌گذاری ۱۰۰ میلیون ریالی دو دوره انتظار، با سپرده‌گذاری ۵۰ میلیون ریالی چهار دوره انتظار و با سپرده‌گذاری ۲۸ میلون ریالی هفت دوره انتظار لازم است.

بت شکن تاکید کرد: در صورت کسب امتیاز و خرید واحد مسکونی از مجتمع‌سازانی که از بانک مسکن تسهیلات دریافت کرده و هنوز بدهی خود را تسویه نکرده باشند، امکان استفاده از تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال وجود دارد.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه به حساب دیگر بانک مسکن با عنوان صندوق پس‌انداز مسکن ساخت اشاره کرد و گفت: حساب دیگری از حساب‌های بانک مسکن با سقف تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریال وجود دارد که دوره‌های انتظار و ضرایب برابری آن مشابه حساب صندوق پس انداز مسکن بوده ولی حداقل متوسط موجودی هر دوره ۴۳ میلیون ریال است.

بت‌شکن به متقاضیان استفاده از تسهیلات بانک پیشنهاد کرد برای استفاده از تسهیلات مورد نیاز خود در کمترین زمان ممکن، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک یا بازار سرمایه بدون گذراندن مدت انتظار و با خرید اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای خرید هر واحد یا احداث مسکن برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: ضمنا بخش‌های تحقیقاتی و برنامه‌ریزی بانک متناسب با شرایط جدید در حال بررسی و طراحی روش‌های جدید اعطای تسهیلات در بخش مسکن با استفاده از پارامترهای مبلغ و زمان هستند که پس از نهایی شدن جهت تایید و تصویب به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ارائه خواهد شد.

    نظرات