عوامل موثر در کاهش تصادفات شاخ به شاخ در جاده‌ها

عوامل موثر در کاهش تصادفات شاخ به شاخ در جاده‌ها

http://www.bananews.ir/مشاور وزیر راه در امور حمل و نقل و موافقت‌های بین‌المللی، ارتقای جاده‌های کشور و تبدیل راه‌ها به بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها را از عوامل مهمی دانست که در کاهش تصادفات شاخ به شاخ تاثیرگذار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار افندی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه افزایش ایمنی و کاهش تلفات جاده‌ای موضوعی ملی محسوب می‌شود، اظهار کرد: میزان تلفات ناشی از تصادفات در سال ۸۴ که بیش از ۲۷هزار نفر بود به ۱۹هزار نفر در سال گذشته رسید ولی هم‌چنان باید با انجام اقدامات لازم این میزان کاهش یابد.

وی افزایش فرهنگ ترافیک و رعایت مقررات رانندگی را از جمله موضوعات مهم برای کاهش میزان سوانح برشمرد و گفت: هماهنگی سازمان‌ها و ارگان‌هایی مثل راهداری، پلیس راه، هلال احمر و یا اورژانس از مهم‌ترین موارد برای کاهش میزان سوانح و تبعات منفی ناشی از آن است.

استفاده از سیستم‌های هوشمند در جاده‌ها و خودروها

افندی‌زاده استفاده از سیستم‌های هوشمند در جاده‌ها و خودروها را فاکتور مهم دیگر در این زمینه برشمرد.

خطای انسانی ، مهم‌ترین دلیل تصادفات جاده‌ای

مشاور وزیر راه در امور حمل و نقل همچنین خطای انسانی را مهم‌ترین دلیل تصادفات جاده‌ای برشمرد و گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب به مردم برای رعایت اصول رانندگی و توجه به قوانین موجود باید از دوران کودکی تا دانشگاه صورت گیرد تا این موضوع برای همه نهادینه شود.

 طی هفت ماه ابتدای امسال بیش از ۱۶ هزار و ۳۷۸ سانحه در جاده‌های کشور رخ داده است.

بیشترین وقایع ثبت شده طی این دوره مربوط به تصادفات است و ۱۴ هزارو ۴۸۸ تصادف ثبت شده است و مشکلات مشاهده شده جاده‌ای، گزارشات هواشناسی و کارگاه‌های جاده‌ای به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

    نظرات