هشدار بویینگ نسبت به خطر یخ‌زدگی موتور دریم لاینر

هشدار بویینگ نسبت به خطر یخ‌زدگی موتور دریم لاینر

http://www.bananews.ir/بویینگ به ۱۵ ایرلاین نسبت به خطر یخ‌زدگی موتور هواپیماهای جدید ۸-۷۴۷ و ۷۸۷ دریم لاینر هشدار داد و از آنها خواست از پرواز نزدیک رعد و برق شدید خودداری کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این هشدار موجب شد ژاپن ایرلاینز فعالیت هواپیماهای ۷۸۷ دریم لاینر خود در دو مسیر بین المللی را متوقف کند. ایرلاین‌های دیگری که با این مشکل روبرو شده‌اند شامل لوفتهانزا، یونایتد ایرلاینز و کتی پسیفیک ایرلاینز می‌شود.

این مشکل که برای برخی از موتورهای ساخت جنرال الکتریک پیش آمده، جدیدترین نقص فنی است که دریم لاینر دچارش می‌شود.

هشدار بویینگ به دنبال شش حادثه در فاصله آوریل تا نوامبر صورت گرفته که طی آن پنج فروند هواپیمای ۸-۷۴۷ و یک فروند ۷۸۷ با از کار افتادن موقتی موتور به هنگام پرواز در ارتفاع بالا روبرو شدند.

بر اساس گزارش رویترز، این مشکل به دلیل تشکیل کریستال‌های یخ پشت فن جلو موتور هواپیما به وجود آمد با اینهمه همه این هواپیماها موفق شدند به سلامت در مقصد به زمین بنشینند.

ژاپن ایرلاینز روز شنبه اعلام کرد که از هواپیماهای دیگری به جای دریم لاینرها در مسیر توکیو دهلی و توکیو سنگاپور استفاده خواهد کرد و از برنامه‌اش برای استفاده از ۷۸۷ در مسیر توکیو سیدنی منصرف شده است.

این ایرلاین قصد دارد از ۷۸۷ در مسیرهای بین المللی دیگری که در حال حاضر ابرهای متراکم و باران زا وجود ندارند، استفاده کند.

جنرال الکتریک و بویینگ سرگرم کار برای اصلاح نرم افزار سیستم کنترل موتور هستند تا این مشکلات را رفع کنند.

با وجود اینکه هواپیمای ۷۸۷ دریم لاینر در ماه‌های اخیر با مشکلات فنی و ایمنی متعددی روبرو شده، همچنان یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای ساخته شده در صنعت هواپیمایی محسوب می‌شود و محبوبیش را حفظ کرده است.

    نظرات