بررسی راههای تامین مالی تکمیل مسکن مهر

بررسی راههای تامین مالی تکمیل مسکن مهر

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شیوه مسکن مهر در حال تجدید نظر است و به محض انجام مقدمات کار، شیوه‌های جدید اطلاع رسانی می‌شود و برنامه‌ریزی برای اتخاذ راهکارهایی که تأمین مالی طرح‌های مسکن انجام شود در دستور کار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید‌ محمد پژمان - مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن - شامگاه گذشته در حاشیه بازدید از پروژ‌ه‌های مسکن‌های مهر شهرستان جیرفت اظهار کرد: تمام کارهایی که آغاز شده و تعهداتی که داده شده با قوت دنبال می‌شود و تمام بضاعت دولت در حدی که تکلیف داردبه کار گرفته می‌شود تا این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند و تعداد زیادی از مردم صاحب سرپناه شوند.

وی تصریح کرد: این شیوه و رویکرد تأمین مسکن به دلیل حجم کار که عمدتا ایراد گرفته می‌شود چندان با ظرفیت‌های کشور تطابق ندارد یا برخی نقص‌هایی گرفته می‌شود که شاهد برخی از این موارد در سایت مسکن مهر جیرفت بودیم.

پژمان ادامه داد: این سایت با بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکونی هنوز مدرسه و مسجد ندارد و تأسیسات زیربنایی آب و برق آن تأمین نشده که باید این رویکرد تغییر کند و بتوانیم مکان‌یابی را به جایی سوق دهیم که خدمات دارند یا تأمین خدمات آن زحمات کمتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه دولت حتما سیاست‌های تشویقی در احداث مسکن و سیاست‌های مؤثر برای تأمین مسکن مردم داشته باشد، یک امر ضروری و قطعی است.

    نظرات