پایان طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان

پایان طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان

http://www.bananews.ir/طولانی‌ترین پرواز تجاری بدون توقف جهان که ۱۹ ساعت بود از سوی سنگاپور ایرلاینز پایان یافت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پرواز اس کیو ۲۱ سنگاپور ایرلاینز که آخرین پرواز ۱۹ ساعته از نیویورک به سنگاپور بود، روز دوشنبه در فرودگاه چانگی به زمین نشست و به این خدمات ۹ ساله پایان داد.

خدمات پرواز مستقیم سنگاپور ایرلاینز به لس آنجلس نیز در راستای نوسازی ناوگان این شرکت لغو شده است.

به گفته تحلیلگران، افزایش قیمت‌های سوخت از سال ۲۰۰۴ به این‌سو، این خدمات پرواز طولانی که مسافت آن ۱۵۳۳۵ کیلومتر بود را از نظر اقتصادی غیرقابل ادامه ساخته بود.

لغو این خدمات یک سال قبل اعلام شده بود.

هواپیمای سوپرجومبوی آ ۳۸۰ ایرباس که ظرفیت بیشتر و مصرف سوخت بهینه‌ای دارد، جایگزین چهار فروند هواپیمای ۵۰۰-۳۴۰ آ ایرباس خواهد شد که توسط سنگاپور ایرلاینز در این مسیر مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

این پرواز اگرچه گران بود و قیمت بلیت آن به ۱۱ هزار و ۱۸۰ دلار می‌رسید اما سفر راحتی برای مسافران فراهم کرد و به دلیل نبود توقف، در زمان سفر صرفه جویی می‌کرد.

به دنبال لغو دو پرواز مستقیم سنگاپور ایرلاینز به آمریکا، اکنون سه مسیر دوبی هوستون، دوبی لس آنجلس و ژوهانسبورگ آتلانتا با ۱۶ ساعت و ۲۰ دقیقه از نظر زمان پرواز طولانی به شمار می‌روند.

اما از نظر مسافت، پرواز کانتاس از سیدنی به دالاس طولانی‌ترین است که در ۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه انجام می‌گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سنگاپور ایرلاینز در اکتبر سال ۲۰۱۲ با ابراز تاسف از لغو پروازهای مستقیمش به لس آنجلس و نیویورک، نسبت به تداوم خدمات دهی به بازار آمریکا اطمینان داده بود.

    نظرات