اعلام جزئیات شهر فرودگاهی تا ۲۰ روز آینده

اعلام جزئیات شهر فرودگاهی تا ۲۰ روز آینده

http://www.bananews.ir/مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت:‌ براساس ماده ۱۶۶ توسعه، دولت مکلف است شهر فرودگاهی بسازد که این طرح در سال جاری برای دولت ارسال شد و نیاز به اصلاحاتی داشت که طی ۱۵ روز اخیر اصلاحاتی روی آن انجام و مجددا برای دولت ارسال شد و تا ۲۰ روز آینده جزئیات آن منتشر می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود رسولی‌نژاد در نشست خبری چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی با بیان این‌که در هشت ماه ابتدای امسال پروازهای عبوری ۸٫۲ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد داشته است، اظهار کرد: روزانه بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ پرواز داخلی در کشور داریم که ۶۰ تا ۸۰ هزار مسافر توسط این پروازها جابجا می‌شوند. همچنین ۱۶۰ تا ۲۲۰ پرواز خارجی داریم که ۲۵ تا ۴۰ هزار مسافر جابجا می‌شوند.

وی گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۱۰ هزار و ۵۱۶ پرواز داخلی داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱٫۹ درصد کاهش داشت.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها درباره بدهی ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها گفت: اراده‌ای که در این زمینه از شرکت‌های هواپیمایی انتظار داشتیم وجود ندارد و هفته گذشته جلسه‌ای با ایرلاین‌ها داشتیم و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به دلیل دولتی بودن خوش حساب‌تر از بقیه‌ ایرلاین‌هاست و توجیهات شرکت‌های هواپیمایی در زمینه بدهی‌شان توجیهی ندارد.

رسولی‌نژاد درپاسخ به اینکه ظاهرا عملیات بخش جنوبی باند فرودگاه امام متوقف شده است، اظهار کرد: کار اجرایی فرودگاه توسط مجری طرح انجام می شود و شرکت‌ فرودگاه‌ها در آن نقشی ندارد ولی توقفی نیز دراین زمینه وجود نداشته است.

وی با بیان این‌که در حوزه کارهای عمرانی در فرودگاه‌های کشور اقداماتی درحال انجام است، گفت:‌ در فرودگاه امام پروژه‌های عمرانی سنگینی تعریف شده و درحال انجام است که تا دهه فجر افتتاح می‌شوند. حدود ۴۵۰ میلیارد تومان در سایر فرودگاه‌ها پروژه‌های عمرانی درحال انجام است.

وی اظهار کرد: برای سرمایه‌گذاران بستر مناسبی فراهم می کنیم که در این زمینه وارد شوند.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: آمادگی فرودگاه‌های کشور برای عملیات زمستانی نیز در حال انجام است همچنین با توافقاتی که در ژنو صورت گرفت و مکاتباتی که با کشورهای اروپایی داشتیم برخی مشکلات در صنعت هوایی حل می‌شود.

    نظرات