خط پروازی تهران - واشنگتن در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود

خط پروازی تهران - واشنگتن در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: خط پروازی تهران - واشنگتن در آینده‌ نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود رسولی‌نژاد در حاشیه بازدید از فرودگاه یاسوج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر دو کشور آمادگی خود را برای انجام این پرواز اعلام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این خط پروازی به زودی به نتیجه برسد اما لازم است ابتدا بسترهای لازم برای انجام این پرواز فراهم شود.

وی افزود: به جز رژیم غاصب صهیونیستی، هیچ محدودیتی در زمینه تعاملات فرودگاهی و انجام پروازها با دیگر کشورها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور خاطر نشان کرد: هماهنگی لازم برای برقراری مجدد پرواز تهران به بحرین بعد از یک وقفه طولانی انجام شده است.

رسولی نژاد با اشاره به نیاز شدید کشور به تجهیز ناوگان هوایی تصریح کرد: بعد از توافقات هسته‌ای ایران با کشورهای غربی و گشایشی که در حوزه سیاست خارجی به وجود آمد، مکاتباتی را با چند کشور انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: با پاسخ مثبت این چند کشور می‌توانیم مشکلات فعلی صنعت هواپیمایی و فرودگاهی کشور را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور اظهار کرد: همه پروازهای این شرکت از استانداردهای لازم برخوردار هستند اما با افزایش ارتباطات با کشورهای غربی به سطح ایده‌آلی در ایمنی پروازها و کیفیت خدمات خواهیم رسید.

رسولی نژاد با بیان اینکه نیازی به احداث فرودگاه جدید در کشور وجود ندارد، گفت:‌ افزایش تعداد فرودگاه‌های کشور به هیچ عنوان در دستور کار ما نیست و اکنون ۵۴ فرودگاه در کشور وجود دارد که هزینه سالانه کارهای عمرانی در آن‌ها بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه فرودگاه‌های موجود در کشور جوابگوی نیاز فعلی مردم در این زمینه است، اضافه کرد: باید سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت هوایی صورت گیرد و ظرفیت‌های زیادی از جمله ساخت هتل و ترمینال برای سرمایه‌گذاران وجود دارد.

    نظرات