ضرورت ایجاد ساختار حقوقی قبل از آزادسازی معاملات مسکن مهر

ضرورت ایجاد ساختار حقوقی قبل از آزادسازی معاملات مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس بر ضرورت ایجاد ساختار حقوقی برای آزادسازی معاملات مسکن مهر تاکید کرد و گفت: نباید مانع خرید و فروش واحدهای مسکن مهر شد چرا که در این صورت معاملات غیر قانونی رواج می‌یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی هدایت در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه قرار است آزادسازی معاملات مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شود،‌ اظهار کرد: آزادسازی معاملات مسکن مهر نیازمند ایجاد ساز و کار قانونی و ساختار حقوقی است.

به گفته وی ابتدا باید ساز و کار قانونی این معاملات ایجاد شود و پس از آن نیز این معاملات به صورت رسمی در دفترخانه‌ها صورت گیرد.

هدایت تاکید کرد: با وجود ساختار حقوقی در آزادسازی معاملات مسکن مهر خریدار و فروشنده ضرر نمی‌کنند و معاملات با صحت کامل انجام می‌شوند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس دیگر مزیت آزادسازی معاملات مسکن مهر را برای آن دسته از متقاضیانی دانست که تاکنون توانسته‌اند بخشی از اقساط خود را پرداخت کنند و اکنون توان پرداخت مابقی اقساط را ندارند و با آزادسازی معاملات، می‌توانند با اندکی سود واحدهای خود را بفروشند.

وی تاکید کرد: فروشندگان واحدهای مسکن مهر باید بیش از هر زمان دیگر توجه کنند تا به دلیل نیاز به مبلغ واحد مسکونی دچار سوء استفاده قرار نگیرند و به عبارتی واحدشان از دستشان نرود.

هدایت درباره ارزش افزوده واحدهای مسکونی مهر شهر جدید پردیس اظهار کرد: ارزش افزوده واحدهای مسکن مهر پردیس مناسب است.

هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی از آزادسازی معاملات مسکن مهر خبر داد و اعلام کرد که به زودی بخشنامه آزادسازی معاملات مسکن مهر که البته فقط شامل اعیان می‌شود به شرکت‌های عمران شهرهای جدید ارسال خواهد شد.

    نظرات