مشکلات فنی ۲ قطعه آزادراه شمال، جاده چالوس را می‌بندد

مشکلات فنی ۲ قطعه آزادراه شمال، جاده چالوس را می‌بندد

http://www.bananews.ir/آخوندی درباره افتتاح آزاد راه تهران شمال گفت: این آزادراه ۴ قطعه دارد که قطعه یک آن از تهران شروع می شود و قراردادش هم با چینی ها بسته شده است. این قطعه ۵۰ درصد پیشرفته دارد.

وی، قطعه دو و سه را از پرهزینه ترین قطعات این آزادراه برشمرد و افزود: این قطعات مشکل فنی دارند و طراحی موجود آن جاده چالوس را می بندند. به دنبال راهکاری برای رفع نقص فنی این دو قطعه هستیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی در خصوص قطعه چهار آزادراه شمال نیز اظهارداشت: قطعه ۴ نیز تمام شده است و از آن استفاده می شود.

مترو پرند تابستان به بهره‌برداری می‌رسد

وی در پاسخ به اینکه متروی پرند چه وقت راه اندازی می شود؟ گفت: ما در این خصوص حمایت‌های مالی زیادی از این خط کرده ایم و امیدواریم تابستان سال آینده به بهره برداری برسد.

واگذاری ۱۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری در آزادراه‌ها به بخش خصوصی

آخوندی در خصوص وضع آزادراه‌ها، آزادراه را کریدور محور توسعه دانست و افزود: از دهه ۶۰ امکان سرمایه گذاری در آزادراه‌ها به وجود آمد که این باید تقویت شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۸ طرح آزادراهی داریم که با شرکت‌های تامین سرمایه در حال رایزنی هستیم که این آزادراه‌ها را سرمایه پذیر کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایده ما این است که نرخ مشارکت دولت در این زمینه ۵۰ - ۵۰ نباشد و در واقع نقش دولت صفر شود و ما فقط ناظر باشیم.

    نظرات