لزوم استفاده از فناوریهای جدید در پروژه‌های عمرانی کشور

لزوم استفاده از فناوریهای جدید در پروژه‌های عمرانی کشور

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفتر پشتیبانی و حمایت از امور پژوهشی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با غرورآفرین خواندن پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر، بر لزوم استفاده از فناوری پل های بتنی پیش تنیده در پروژه های عمرانی کشور تاکید کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس اسماعیل قادری فر با اشاره به استفاده از سازه های بتنی پیش تنیده در شهر تهران طی سال های اخیر، پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر را طرحی مهم و غرورآفرین خواند و تاکید کرد: استفاده از این فناوری جدید باید به سایر پروژه های عمرانی کشور تسری پیدا کند.

وی استفاده از فناوری های جدید بتن به منظور مقاوم سازی سازه ها، روسازی معابر و حفظ محیط زیست را امری ضروری دانست و یادآورشد: تلفیق این فناوری ها با عنایت به معماری ایرانی، باعث به وجود آمدن سازه های مقاوم و در عین حال زیبا خواهد شد.

مدیرکل دفتر پشتیبانی و حمایت از امور پژوهشی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان آنکه امروزه ذخایر علمی بسیار مناسبی در حوزه مهندسی عمران و دانش بتن ایران وجود دارد، گفت: حرکت به سوی فناوری های نوین در این زمینه نیازمند نقش آفرینی نهادهایی همچون شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و همچنین استفاده از تجربه های موفق بین المللی است.

شانزدهمین همایش سالیانه مرکز تحقیقات بتن با حضور جمع کثیری از دانشجویان، محققان و فعالان صنعت بتن برگزار شد. بررسی خصوصیات بتن با دوام و مقاوم در برابر زلزله، بازرسی فرآیند تولید بتن آماده، عملکرد بتن آماده سبک و نقش افزودنی های مکمل شیمیایی در نانو ساختار بتن آماده از مهمترین محورهای این همایش دو روزه بود.

    نظرات