حضور بورس انرژی در نمایشگاه انرژی کیش

حضور بورس انرژی در نمایشگاه انرژی کیش

http://www.bananews.ir/بورس انرژی ایران به منظور آشنایی هرچه بیشتر فعالان صنعت نفت و برق کشور با فعالیت‌ها و چگونگی خرید و فروش حامل‌های انرژی، در دهمین نمایشگاه انرژی کیش شرکت خواهد کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس انرژی، یاسرفلاح با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه بین‌المللی انرژی محلی مناسب برای آشنایی فعالان حوزه انرژی از جمله پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و مصرف‌کنندگان حامل‌های انرژی با ساختار چهارمین بورس کشور است.
وی با اشاره به گذشت حدود ۱۰ ماه از شروع رسمی معاملات در بورس انرژی گفت: حجم معاملات در این مدت به طور چشمگیری افزایش داشته، به گونه‌ای که در طول ۱۰ ماه گذشته بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال انواع حامل‌های انرژی در چهارمین بورس کشور داد‌و‌ستد شده است. فلاح افزود: با رشد چشمگیر داد‌و‌ستد حامل‌های انرژی از جمله میعانات گازی، متانول و انواع حلال، منافع بسیاری از صنایع پایین‌دستی صنعت نفت با بورس انرژی گره خورده است.
فلاح گفت: با توجه به اینکه فعالان صنعت برق کشور هم در این نمایشگاه حضور دارند، راه‌های توسعه بازار برق کشور و رونق معاملات آن در بورس انرژی بررسی خواهد شد. در حال حاضر بسیاری از پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی که محصولاتشان در بورس انرژی عرضه می‌شود، از مصرف‌کنندگان بزرگ برق هستند که حضورشان در این نمایشگاه، امکان معرفی معاملات برق در بورس انرژی و چگونگی خرید مستقیم برق از سوی آنها را فراهم می‌سازد. مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی گفت: از طرفی نیروگاه‌های برق هم در صورت خصوصی شدن خریداران بالقوه سوخت هستند که این تعادل در بورس انرژی بین نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها ایجاد خواهد شد. فلاح گفت: در این نمایشگاه تلاش خواهیم کرد با برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، مردم و فعالان حوزه انرژی کشور را با دستاوردهای بورس انرژی آشنا کنیم. وی افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار هم در این نمایشگاه و همراه با بورس انرژی شرکت خواهد کرد، تا راه‌های تامین مالی بخش انرژی کشور از طریق بازار سرمایه را تبیین کند. دهمین نمایشگاه انرژی کیش روزهای ۲۳ تا ۲۶ ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار خواهد شد.

    نظرات