مدل‌های نوین سبک‌سازی ساختمان‌ها

مدل‌های نوین سبک‌سازی ساختمان‌ها

http://www.bananews.ir/برای نخستین بار اجلاس فناوری و ساختمان روز پنجم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد.

به گزارش بنانیوز ؛ مهندس خشایار تمدن، عضو هیات مدیره شرکت کالوپ با بیان این مطلب، گفت: یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های تولیدی در صنعت ساختمان‌سازی تولید محصولات جدید HSS (مقاطع فولادی سازه‌های ساختمانی و صنعتی) است که می‌تواند به‌ویژه در انبوه‌سازی و احداث شهرهای جدید سرعت ساخت مسکن را به‌طور قابل ملاحظه‌ای، کاهش دهد.وی ادامه داد: این سازه‌ها در مقابل زلزله بسیار مقاوم بوده و حتی در کشور زلزله‌خیزی مانند ژاپن از این تکنولوژی برای کاهش خسارات وارده به ساختمان‌ها در اثر وقوع زلزله و حتی آتش‌سوزی استفاده می‌شود.
عضو هیات‌مدیره شرکت کالوپ تصریح کرد: تکنولوژی ساخت این مقاطع جدید فولادی از کشورهای آمریکا و ژاپن وارد کشور شده است و در این زمینه در داخل کشور به خودکفایی رسیده‌ایم و حتی گواهینامه‌های فنی این تولید ملی نیز از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اخذ شده است. تمدن با بیان اینکه استفاده از این سازه‌ها در ساختمان کاملا اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است و می‌تواند قیمت تمام‌شده ساخت‌وساز را تا ۴۵ درصد کاهش دهد، اظهار کرد: استفاده از مقاطع فلزی توخالی انقلابی در ساختمان‌سازی ایرانی ایجاد خواهد کرد.

    نظرات