تهران میزبان یک سوم مستاجران کشور

تهران میزبان یک سوم مستاجران کشور

http://www.bananews.ir/با توجه به اینکه بیش از ۳۴ درصد از معاملات اجاره‌نشینی ۱۰ ماهه امسال در استان تهران صورت گرفته بازهم تهرانی‌ها صدرنشین اجاره‌نشینی شدند.

به گزارش بنانیوز ؛ بر اساس آمار موجود از معاملات مسکن طی ۱۰ ماهه امسال، تهرانی‌ها صدرنشین معاملات اجاره‌نشینی شدند و در این مدت بیش از ۱۹۰ هزار قرارداد اجاره منعقد کرده‌اند.

از مجموع بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار معامله مسکن که در ۱۰ ماهه امسال انجام شده بیش از ۵۴۴ هزار مورد مربوط به اجاره‌نامه بوده که در میان قراردادهای اجاره استان تهران با ثبت بیش از ۱۸۷ هزار مورد در صدر جدول اجاره‌نشینی کشور قرار گرفته است.

اجاره‌نشینان تهرانی در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۲ هزار مورد بیشتر شده‌اند.

بر اساس آمار موجود از ثبت معاملات مسکن طی ۱۰ ماهه امسال و سال گذشته، کل قراردادهای اجاره‌نشینی کشور در این مدت نسبت به مدت مشابه با افزایش ۸۴ هزار موردی همراه شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات بدست آمده مرکز آمار نیز ۲۲ درصد شهرنشینان مستاجر هستند این درحالی است که در سال گذشته ۶۸٫۴ درصد خانوارهای شهری با رشد ۱٫۵ درصدی نسبت به سال ۹۰ صاحبخانه بوده‌اند.

بنابر این آمار در سال گذشته ۵٫۸ درصد از تعداد مستاجران شهری کاسته شد و تعداد خانوارهای دارای مسکن رهنی و اجاره ای به ۲۱٫۷ درصد کاهش یافتند اما آمار ثبت معاملات اجاره‌نشینی از ابتدای امسال روند رو به افزایش اجاره‌نشینی را نشان می‌دهد.

    نظرات