قطع گسترده گاز خانگی در شهرهای مختلف ایران/ بازگشت کرسی‌ها به منازل مردم

قطع گسترده گاز خانگی در شهرهای مختلف ایران/ بازگشت کرسی‌ها به منازل مردم

http://www.bananews.ir/با وجود سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ میلیارد دلاری برای افزایش پایداری شبکه گاز در طول ۵ سال گذشته تاکنون، با افزایش بارش برف نه تنها گاز نیروگاه‌ها، صنایع، پتروشیمی‌ها و ساختمان‌های اداری قطع شده است که در برخی از استان‌‌ها مردم با قطع و یا افت شدید فشار گاز روبرو شده اند.

به گزارش بنانیوز ؛ آمارهای رسمی شرکت ملی گاز ایران حاکی از آن است که متوسط مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری به بیش از ۵۱۵ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است و با افزایش مصرف گاز خانگی، گازرسانی به کارخانه ها، صنایع عمده، مجتمع‌های پتروشیمی، نیروگاه‌ها و حتی تزریق به مخازن نفتی به طور کامل متوقف و یا به شدت محدود شده است.

از این رو گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که هم اکنون جریان گاز شهری در استان های مختلف کشور همچون آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان و گلستان با افت شدید و یا قطعی های گسترده روبرو شده است.

در برخی از استان ها علاوه بر صنایع، جایگاه های سی.ان.جی، گاز ساختمان ادارات، واحدهای تجاری، رستوران‌ها، هتل ها و مجتمع های اقامتی و صنعتی شده است و مسئولان خواستار استفاده از بخاری های برقی توسط مشترکان گاز شده اند.

 

علاوه بر این در برخی از استان ها همچون مازندران به دلیل قطع همزمان گاز و برق، برخی از مردم بار دیگر به سمت کرسی های ذغالی روی آورده و اقدام به ساخت کرسی کرده اند.

گزارش شرکت گاز از قطع گاز در شهرهای مازنداران

محسن عرب ‌مقصودی مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اشاره به افت شفار و یا قطعی گاز در برخی از شهرهای این استان حاشیه دریای خزر، گفت: جریان گاز بخشی از محلات آمل قطع شده است.

وی به قطع گاز در بابل اشاره کرد و افزود:‌ گاز مصرفی همه ادارات، کارخانجات، مدارس و مراکز تجاری مازندران قطع است.

این مقام مسئول در شرکت ملی گاز همچنین با توجه به قطعی و افت گاز در برخی از مناطق مازندران گاز واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی،‌ تجاری، کارخانجات وCNG این استان قطع شده است، یادآور شد: چهار استان اردبیل،‌ کردستان، آذربایجان غربی و مازندران در انتهای شاخص انتقال گاز قرار گرفته است.

دامنه قطعی گاز به شهرهای غرب ایران رسید

به گزارش مهر، افت شدید فشار، موجب قطعی جریان گاز طبیعی در کلیه نقاط شهر صحنه استان کرمانشاه شد که مشکلاتی را برای مردم این شهر بوجود آورد.

گزارش رسانه های محلی حاکی از آن است به دنبال قطع جریان گاز طبیعی در شب گذشته و سرمای شدید برخی شهروندان صحنه‌ای در تکاپوی تهیه بخاری های نفت سوز و برقی افتاده و شماری نیز در حال یافتن نفت و سایر سوخت های جایگزین هستند.

در همین حال فرزاد جدیدی یک مقام مسئول در شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه مشکل افت فشار گاز که موجب قطعی جریان گاز در شهرستان مرزی سردشت شده بود طی چند ساعت آینده برطرف خواهد شد، گفت: افت جریان گاز متوقف شده و فشارجریان گاز ثابت شده است که این امر موجب توقف تداوم قطعی جریان گاز در دیگر مناطق شهر سردشت شده است .

این مقام مسئول در شرکت گاز، اعلام کرد: هم اکنون افت فشار گاز علاوه بر سردشت در شهرهای سلماس و خوی نیز محسوس بوده و در برخی مناطق شهر سردشت موجب قطعی جریان گاز شده است .

 این افت و یا قطعی گسترده گاز مشترکان مختلف در حالی در زمستان سالجاری به وقوع پیوسته است که علاوه بر افزایش واردات گاز از ترکمنستان در طول ۵ سال گذشته به منظور افزایش پایداری شبکه گاز بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای احداث شبکه خطوط لوله انتقال و تاسیسات تقویت فشار گاز انجام شده است.

    نظرات