حمل و نقل هوایی تکمیل‌کننده زنجیره حمل و نقل چند وجهی

حمل و نقل هوایی تکمیل‌کننده زنجیره حمل و نقل چند وجهی

http://www.bananews.ir/رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: حمل ونقل هوایی، سریع‌ترین روش انتقال کالا در تکمیل حلقه‌های زنجیره حمل و نقل چند وجهی است.

به گزارش بنانیوز ؛ علیرضا جهانگیریان - معاون وزیر راه و شهرسازی - اظهار کرد: ایران با تمدن چند هزار ساله و برخوردار از سرزمینی پهناور در بزرگترین معبر شناخته شده تاریخی دنیا که تمدن‌های شرقی و غربی را به هم متصل کرده قرار دارد و امن‌ترین فضای سیاسی و اجتماعی در منطقه است و از قابلیت مناسبی جهت توسعه حمل و نقل برخوردار است.

وی افزود: نیاز روز افزون به حمل و نقل سریع، ایمن و روان دسترسی به حمل و نقل چند وجهی را بیش از پیش نمایان کرده که در این باره روانسازی و تسهیل حمل و نقل فاکتور اساسی است.

جهانگیریان تصریح کرد: حمل و نقل هوایی به عنوان سریع‌ترین روش حمل کالا در تکمیل این زنجیره نقش بسزایی دارد، زیرساخت‌های گسترده و قابل توجه حمل و نقل هوایی از جمله وجود ۸۰ نقطه فعال فرودگاهی با ظرفیت باری و مسافری این امکان را فراهم کرده است که توسعه حمل و نقل چند وجهی امکان پذیر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرودگاه امام خمینی (ره) و فرودگاه پیام موقعیت ویژه‌ای در بخش حمل و نقل چند وجهی دارند، گفت: اتصال به شبکه زمینی، اتصال خط آهن به صورت آنتنی در فرودگاه امام، امکانات انبارداری و سوخت‌رسانی، فضاهای توسعه‌ای و نزدیکی به مراکز تولید و مصرف انبوه کالا و برخوردار از مزایای مناطق ویژه اقتصادی از مزیت‌های فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و فرودگاه پیام در چرخه حمل و نقل چند وجهی است.

رییس سازمان هواپیمایی گفت:‌ موفقیت در شکل‌دهی این راهکار جدید در حمل و نقل مستلزم حمایت‌های قانونی از یک سو و هماهنگی های اجرایی و لجستیکی از سوی دیگر است.

وی با اشاره به اینکه در ماده ۱۶۶ قانون برنامه پنجم بر تبدیل فرودگاه امام خمینی (ره) به شهر جدید فرودگاهی تاکید شده است، اظهارامیدواری کرد با اجرای این قانون و بررسی نحوه عملیاتی شدن آن در چنین همایش‌هایی بتوان به اهداف متصور در این باره دست یافت.

    نظرات