معاون سازمان محیط زیست: تنها به ملاحظات فنی در مدیریت آب توجه می‌شود

معاون سازمان محیط زیست: تنها به ملاحظات فنی در مدیریت آب توجه می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه در کشور ما برای مدیریت آب تنها به ملاحظات فنی توجه می‌شود در حالی که بخش قابل توجهی از معضلات به دلیل عدم ملاحظات مدیریتی و اقتصادی است.

به گزارش بنانیوز ؛ احمد علی کیخا در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به اهمیت نقش مردم در عملیات احیایی دریاچه ارومیه،‌ افزود: اگر مردم برای احیای این دریاچه مشارکت داشته باشند هم در تامین اعتبارات و هم در اجرای پروژه‌ها بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه برای بررسی وضعیت دریاچه ارومیه،‌ اظهار کرد: در جلسه شورای عالی آب و کارگروه نجات دریاچه ارومیه نیز به موضوع دریاچه ارومیه و دیگر موضوعاتی مانند سد گتوند، زاینده‌رود و هامون نیز پرداخته می‌شود.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه راهکارهای ۱۸ گانه که در دولت به تصویب رسیده، توسط بخش‌های مختلف در حال اجراست افزود: بر اساس قانون، سازمان حفاظت محیط زیست تنها وظیفه نظارتی بر این موضوع را دارد.

کیخا ادامه داد: اکنون هماهنگی منسجمی میان ادارات کل استان‌، نیروهای استانی و مشارکت مردم برای احیای دریاچه ارومیه برقرار شده است.

    نظرات