توسعه بزرگراه‌ها نصف می‌شود

توسعه بزرگراه‌ها نصف می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها از افتتاح رسمی ۲۷۴ کیلومتر بزرگراه تا پایان سال خبر داد و گفت: با توجه به اعتبار سال ۹۳ و تورم سالانه، سال آینده توسعه بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی به نصف کاهش خواهد یافت.

به گزارش بنانیوز ؛ خیرالله خادمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیشنهاد ما برای بودجه سال آینده برای توسعه راه‌های اصلی و بزرگراه‌ها حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان بود که به نظر می‌رسد حدود ۹۰۰ میلیارد تومان آن به تصویب برسد.

به گفته خادمی بودجه سال جاری برای این بخش حدود هزار میلیارد تومان بود که تاکنون ۳۲ درصد از این اعتبار اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه این میزان بودجه برای توسعه‌ بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی کافی نیست، تاکید کرد: کم‌اقبالی در این زمینه صورت گرفته است البته بودجه بخش راه به طور کلی کاهش نیافته اما درصد بیشتری از اعتبار برای بهسازی و نگهداری راه‌ها اختصاص یافته و رقم کمتری برای توسعه‌ راه‌ها در نظر گرفته شد.

کاهش توسعه بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی در سال‌های آتی

خادمی افزود:‌ با توجه به اعتبار سال ۹۳ و تورمی که هر ساله شاهد هستیم و از طرفی افزایش نرخ برخی اقلام ضروری برای توسعه‌ راه‌ها از جمله قیر، بحث توسعه بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی به نصف کاهش خواهد یافت.

افتتاح رسمی ۲۷۴ کیلومتر بزرگراه تا پایان سال

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح رسمی ۲۷۴ کیلومتر بزرگراه تا پایان سال خبر داد و گفت: بخشی از این راه‌ها و بزرگراه‌ها زیربار ترافیک رفته است.

وی ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای ساخت این میزان بزرگراه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است که البته ارزش ریالی آن به نرخ امروز بیش از ۳۷۰ میلیارد تومان است.

خادمی افزود: احداث باند دوم بزرگراه گرگان - بجنورد به طول ۱۵ کیلومتر، احداث جاده ویژه جنگل گلستان، عملیات تکمیلی احداث باند دوم باغچه - تربت حیدریه - گناباد به طول ۵۷ کیلومتر از جمله پروژه‌های مهم و آماده افتتاح تا پایان سال جاری هستند.

    نظرات