لغو مجوز ساخت و ساز در برخی باغ‌های شمال شهر

لغو مجوز ساخت و ساز در برخی باغ‌های شمال شهر

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز تهران از دستور شهردار تهران و تخصیص اعتبار در راستای تملک باغ‌های کن خبر داد.

به گزارش بنانیوز ؛ علی‌محمد مختاری در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه در پنج سال گذشته ۵۶۰ میلیارد تومان تنها برای تملک باغات محدوده منطقه یک هزینه شده است، گفت: این باغ‌ها مالک خصوصی داشته‌اند و در حال حاضر تعدادی از آنها به پارک تبدیل شده و امکانات رفاهی در آن قرار داده شده است و باغ ملک هم به عنوان یک باغ ایرانی در حال احداث است.

وی اظهار کرد: همچنین ۹۰ هکتار باغ در محور شمال شهید همت و نیز باغ‌هایی در مناطق یک،‌۲، ۳، ۴ و ۵ وجود دارد که تملک این باغات خصوصا باغات محدوده منطقه‌ ۵ که در محور شمالی بزرگراه شهید همت قرار گرفته، در دستور کار سازمان پارک‌ها است.

رئیس این سازمان هم چنین با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با حفظ باغات گفت: به سرعت در حال پیگیری وضعیت باغ‌ها به خصوص باغ‌های شمال شهر هستیم و باغ‌هایی هم بوده که مجوز ساخت و ساز در آن‌ها لغو شده است و بعد از دستور مقام معظم رهبری دیگر تخلفی صورت نخواهد گرفت و شهرداری پیگیری خواهد کرد.

رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز پایتخت، هم چنین از شناسنامه‌دار شدن تمامی باغات شهر تهران خبر داد و گفت: تمام باغات را شناسایی کرده‌ایم و در حال حاضر در حال بروزرسانی اطلاعات هستیم.

مختاری ابراز امیدواری کرد که اعتبار مورد نیاز برای تملک باغ‌ها تامین شود تا با در اختیار گرفته شدن این باغات توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز، همه مردم بتوانند از این باغات استفاده کنند.

    نظرات