صاحبخانه‌های تهرانی کم شدند

صاحبخانه‌های تهرانی کم شدند

http://www.bananews.ir/با توجه به حکمفرمایی رکود بر بازار مسکن میزان معاملات در ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهر تهران با کاهش حدود ۹۵ هزار موردی همراه شد.

به گزارش بنانیوز ؛ بر اساس آمار موجود از میزان خرید و فروش خانه در شهر تهران، ساکنان این شهر توانستند در ۱۱ ماه امسال بیش از ۴۴۱ هزار قرار‌داد مسکن منعقد کنند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹۵ هزار مورد کاهش یافته است.

از میان کل معاملات مسکن در این مدت حدود ۳۰۰ هزار مورد مربوط به خرید و فروش‌ بود درحالیکه این قراردادها نسبت به مدت مشابه پارسال کمتر شده است؛ به گونه‌ای که ۱۱ ماهه امسال ۲۰۹ هزار و ۱۹۹ قرارداد خرید و فروش خانه منعقد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱۳۲ هزار و ۴۷۰ موردی مواجه شده است.

آمار ثبت قراردادهای مسکن امسال و سال گذشته نیز تحت تاثیر رکود معالات مسکن در سال جاری قرار گرفت؛ به گونه‌ای که سال گذشته بیش از نیم میلیون معامله مسکن منعقد شده بود اما امسال تعداد این قراردها به ۴۴۱ هزار مورد نزول کرد.

به گفته برخی صاحب‌نظران و کارشناسان مسکن علت کاهش حجم معاملات مسکن رکود و دست نگه داشتن مردم از خرید و فروش خانه بود و حال این متقاضیان منتظر تغییرات بازار مسکن در سال آینده هستند که سال آینده هم بازار این بخش با تغییرات چندانی همراه نخواهد شد البته ممکن است با افزایش میزان پروانه‌های ساختمانی طی دو سال گذشته، میزان عرضه افزایش یابد و اندکی رونق به بازار خرید و فروش‌ها وارد شود.

    نظرات