قیمت آب و برق در فاز دوم هدفمندی گران نمی‌شود/ آب از پرداخت سهم هدفمندی‌ معاف شد

http://www.bananews.ir/وزیر نیرو از ثبات قیمت آب و برق پس از اجرای گام دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها خبر داد.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irحمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران گفت: افزایش قیمت در آب و برق بسیار کم است و در حالی که قیمت تمام شده برق با احتساب ۲۰ تومان هزینه سوخت گاز به ازای هر کیلووات برق ۸۸ تومان می‌شود، تنها ۴۳ تومان دریافت می‌کردیم. با اصلاح تعرفه برق، ۴۳ تومان به رقم ۵۳ تومان می‌رسد.

وزیر نیرو گفت:‌این افزایش بسیار کم و کمتر از نرخ تورم سال بعد است و تنها کمکی برای ادامه فعالیت صنایع آب و برق محسوب می شود چرا که در غیر این صورت هر دو صنعت با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

وی افزود: صنعت برق کمکی از دولت دریافت نمی‌کند و ۱۶۶ ریال نیز تاکنون از ۴۳ تومان دریافتی را به هدفمندی‌ یارانه‌ها پرداخت می‌کرد که قرار شده صنعت برق از ۳۵۰۰ میلیارد تومانی که به ستاد هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد تنها ۲۲۰۰ میلیارد تومان پس از این به جای هدفمندی به وزارت نفت پرداخت کند.

وزیر نیرو گفت: امیدواریم مردم سعی کنند با صرفه جویی و مصرف درست افزایش قیمت برق را که اندک است جبران کنند اطمینان می‌دهم که مردم اگر روش‌های درست مصرف آب و برق را پیاده کنند نه تنها افزایش هزینه نخواهند داشت بلکه هزینه‌های آن ها کاهش پیدا می‌کند.

چیت‌چیان تاکید کرد: مقرر شده که صنعت آب نیز ۴۰۰ میلیارد تومانی که امسال از درآمد آب به هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد دیگر پرداخت نشود.

وی با تاکید بر این‌که برق از طریق درآمد حاصل از فروش برق هزینه‌های خود را پرداخت می‌کند گفت: اگر تعرفه برق بخشی از هزینه‌ها را نتوانیم بگیریم‌،خاموشی ایجاد می‌شود و مردم ضرر خواهند کرد درحالی که با شیب ملایم می‌توانیم آب و برق را به قیمت واقعی برسانیم.

ایسنا

    نظرات