پرداخت عوارض به توسعه آزادراه‌ها کمک می‌کند/ بازنگری در فرآیند جابه‌جایی مسافر

پرداخت عوارض به توسعه آزادراه‌ها کمک می‌کند/ بازنگری در فرآیند جابه‌جایی مسافر

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای توسعه آزادراه‌های کشور باید با بخش خصوصی همکاری کنیم تا سرمایه گذاری‌ها و بازگشت سرمایه‌های بخش خصوصی افزایش یابد، گفت: برای افزایش ایمنی سفر، معاینه فنی وسیله نقلیه و کنترل رفتار رانندگان به طور مستمر مورد توجه قرار دارد و تمام فرایند‌های جابه‌جایی مسافر از ورود به پایانه تا پیاده شدن در مقصد بازنگری می‌شود.

به گزارش بنانیوز(Bananews.ir)،عباس آخوندی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم در برابر پرداخت عوارض بزرگراه‌ها انتخاب دیگری هم دارند، گفت: در کنار برزگراه‌ها راه‌های موازی وجود دارد و مردم اختیار دارند از این راه‌ها بدون پرداخت عوارض استفاده کنند.

وی افزود: البته برای توسعه آزادراه‌های کشور باید همکاری کنیم تا سرمایه گذاری‌ها و بازگشت سرمایه‌های بخش خصوصی افزایش یابد و پرداخت عوارض آزادراه‌ها به تحقق این اهداف کمک می‌کند.

 

وزیر راه و شهرسازی در خصوص سفرهای جاده ای در نوروز، اظهار داشت: با گزارش‌هایی که در ماه‌های گذشته ارائه شده بود؛ ایستگاه‌های بازرسی فنی اتوبوس‌های برون شهری در پایانه‌ها به منظور کنترل قبل از حرکت آغاز به کار کرد و دو موضوع ایمنی وسیله نقلیه در مرحله نخست و کنترل رفتار رانندگان در طول سفر می تواند ایمنی را ارتقا دهد.

آخوندی با بیان اینکه هرچند که رانندگان قشر زحمت کشی هستند و معمولا به خاطر شغل خود از خانواده هایشان دور هستند، ولی باید با شیوه‌های مختلف رفتارهای خطرناک آنها کنترل شود، تصریح کرد: سلامت جسمی رانندگان، قدرت کنترل وسیله نقلیه و آموزش آنها ضرورت دارد و به نظر می‌رسد کسی که می‌خواهد وسیله نقلیه را کنترل کند باید صلاحیت‌هایی بیشتر از داشتن گواهینامه‌داشته باشد و باید سیستم کنترل رفتارهای پرخطر رانندگان در طول ۲۴ ساعت شبانه روز از طریق تماس مسافران با شماره‌های تعاونی‌های مسافربری که در بلیت‌ها قید شده است وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: با ابلاغ بخشنامه‌‌ای به استان‌ها در دو ماه گذشته، تمامی عملیات‌های ایمنی جاده‌ها به ویژه نصب علایم، خط کشی و اقدامات دیگر انجام شده است. همچنین هماهنگی بین حمل و نقل برون شهری در پایانه‌های مسافری با حمل ونقل درون شهری در پایانه‌های جنوب از طریق مترو و پایانه غرب از طریق پارک سوار به خوبی صورت گرفته است که آسایش شهروندان را به دنبال دارد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در پایانه مسافری غرب در سال حدود ۳۰ میلیون و در پایانه جنوب سالانه ۱۰ میلیون نفر جا‌به‌جا می‌شوند که نیازمند ارتقاء سطح خدمات هستیم تا فضایی مطلوب تر ایجاد شود.

وی با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: اصلی ترین کار در حوزه حمل و نقل کاهش سن ناوگان است که در نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی و ایمنی بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

مهر

    نظرات