نگاهی به بازار مسکن در نیمه دوم اسفند‌

نگاهی به بازار مسکن در نیمه دوم اسفند‌

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: رونق معاملات مسکن از بهمن‌ امسال آغاز شد و تا نیمه‌ اول اسفند‌ ادامه داشت اما این رونق از اواسط اسفند‌ روند آرام‌تری به خود گرفت.

به گزارش بنانیوز(Bananews.ir)، حسام عقبایی با اشاره به وضعیت بازار مسکن در روزهای پایانی سال اظهار کرد:‌ سه ماهه اخیر به گونه‌ای بود که از اواخر دی‌ و اوایل بهمن‌ رشد معاملات مسکن آغاز شد.

وی افزود: روند رشد تا دو هفته پیش ادامه داشت اما با توجه به این‌که دو هفته آخر سال همواره تمایل مردم به انجام معاملات کمتر می‌شود، با افزایش معاملات همراه نبودیم.

به گفته‌ رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران پیش‌بینی می‌شود رشد معاملات مسکن از اردیبهشت‌ سال آینده آغاز می‌شود اما این رشد معاملات بدون افزایش قیمت خواهد بود.

وی اظهار کرد: بهار ۹۳ شاهد رونق معاملات مسکن بدون افزایش قیمت خواهیم بود؛ به‌گونه‌ای که اردیبهشت‌ آغاز‌گر رونق معاملات مسکن می‌شود.

عقبایی تاکید کرد: در صورتی که وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های خود را در بخش مسکن اعلام کند و این برنامه‌ها به نفع بازار مسکن تمام شود، افزایش قیمت محسوسی در تابستان نیز پیش‌بینی نمی‌شود.

وی پیش‌تر بازار مسکن سال آینده را با افزایش حجم معاملات در این بخش پیش‌بینی کرده و معتقد بود قیمت مسکن در سال آینده افزایش نمی‌یابد و تا پایان بهار قیمت مسکن ثابت می‌ماند.

ایسنا

    نظرات