افزایش ظرفیت شناورهای مسافری بندرعباس - قشم

افزایش ظرفیت شناورهای مسافری بندرعباس - قشم

http://www.bananews.ir/

معاون سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت صندلی‌ها، الحاق دو فروند شناور مسافری و دو فروند شناور ناجی و اضافه شدن هشت پست اسکله در بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم خبر داد.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irسید علی استیری - سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان - در حاشیه بازدید از بندر شهید حقانی بندرعباس که بزرگترین بندر مسافری کشور محسوب می‌شود، گفت: امسال بیش از ۹۰ فروند شناور و لندینگ کرافت جابجایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه طرح نوروزی امسال از ۲۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، افزود: سفرهای دریایی امسال در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، بنادر مسافری و شناورها انجام می شود.

استیری ظرفیت ناوگان مسافری دریایی هرمزگان را ۷۵۰۰ نفر صندلی اعلام کرد و با توصیه به مهمانان نوروزی جهت انتخاب بنادر مجاز، مسیرهای مجاز و زمان مجاز جهت انجام سفرهای دریایی افزود: مهمانان نوروزی حتماً از ۹ بندر مسافری مجاز شامل شهید حقانی در بندرعباس، شهید ذاکری، پهل و لافت در جزیره قشم، بندرگاه هرمز، لنگه، کیش، چارک و آفتاب در منطقه غرب هرمزگان تردد کنند.

استیری رعایت ایمنی سفر و حفظ محیط زیست دریایی را از مهم ترین اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی در اجرای طرح نوروزی ۹۳ عنوان کرد و گفت: مردم به هیچ وجه در زمان اوج ترافیک و شلوغی جمعیت در بنادر مسافری ازدحام نکنند. همچنین هنگام سوار شدن به شناورها حتماً موارد توصیه شده از سوی خدمه شناورها را رعایت کنند.

وی به مسافران دریایی توصیه کرد حتما در زمان حضور در شناورها جلیقه نجات تعبیه شده در کنار صندلی ها را بر تن خود داشته باشند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر اضافه کرد: میهمانان نوروزی هنگام اقامت کردن در سواحل و حضور بر روی دریا بدون آنکه محیط زیست آلوده شود، از طبیعت زیبای سواحل و جزایر خلیج فارس لذت ببرند.

به گفته سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم اکنون می توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت استفاده کنند. بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.

استان هرمزگان با ظرفیت جابجایی سالانه ۱۵ میلیون مسافر و برخورداری از ۱۰ بندر مسافری، ۹۸ درصد سفرهای دریایی کشور را پشتیبانی می کند.

ایسنا

 

 

 

    نظرات