۴۸۱۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران پرداخت می‌شود

۴۸۱۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران پرداخت می‌شود

http://www.bananews.ir/

با دستور معاون رئیس جمهور مبلغ ۴ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران تخصیص داده شد.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irمبلغ ۴ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور تخصیص داده شد که در چند روز آینده به آنها پرداخت می شود.

براین اساس بدهی دولت به پیمانکاران به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده بود که البته بدهی اولیه بیش از این رقم بود اما با اختصاص اوراق مشارکت، سطح بدهی پایین تر آمده است. با پرداخت این میزان از بدهی، مطالبات پیمانکاران به حدود ۵ هزار میلیارد تومان می رسد.

پیش از این دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی با اعلام اینکه ما به دولت پیشنهاد دادیم که دو ماه سهم یارانه‌ها را با سهام عدالت به مردم بدهد و در ازای آن پول پیمانکاران را پرداخت کند اما توجهی نکردند، گفته بود: هنر پیمانکار تبدیل سرمایه های ریالی به زیرساخت‌های توسعه است اما وقتی پولی پرداخت نمی‌شود پیمانکار توان اجرای کار ندارد.

علی آزاد با تاکید بر اینکه باید مسایل سیاسی را کنار بگذاریم و از درآمدها بهینه استفاده کنیم، بیان کرد: یک میلیون خانواده وابسته به پیمانکاران هستند، در حالیکه پولی به آنها پرداخت نشده است چگونه باید به پیشواز عید نوروز بروند.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکارانی داریم که از یکسال پیش در زندان هستند، اظهار داشت: در حال حاضر پروژه های عمرانی زیادی هم در کشور انجام نمی‌شود زیرا وقتی پول نیست کاری هم انجام نمی‌گیرد.

دبیرانجمن شرکت های راهسازی با اعلام اینکه اگر می خواهیم که بخش خصوصی در زیرساخت‌های کشور سرمایه گذاری کند باید پول آنها را بپردازیم، گفت: کشورهای در حال توسعه در زیرساخت ها هزینه می کنند زیرا یک اصل برای توسعه کشور است بنابراین دولت هم باید با حمایت از پیمانکاران و پرداخت مطالبات، آنها را به ساخت تشویق کند.

مهر

    نظرات