تعرفه‌های جدید گاز در سال ۹۳ تعیین شد/افزایش ۲۰ درصدی قیمت مصارف خانگی از اول فروردین

تعرفه‌های جدید گاز در سال ۹۳ تعیین شد/افزایش ۲۰ درصدی قیمت مصارف خانگی از اول فروردین

http://www.bananews.ir/بر اساس تصمیم هیات وزیران، تعرفه‌های گاز مندرج در جدول شماره ۱ مورخ ۲۷ آذرماه سال ۱۳۸۹، برای مصارف خانگی به میزان ۲۰ درصد و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irهیات وزیران به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد ماده (۱) قانون هدفمند کردن یارانه ها، تعرفه جدید گاز مصارف خانگی، عمومی و صنعتی سال ۹۳ را تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس تصمیم هیات وزیران، تعرفه‌های گاز مندرج در جدول شماره ۱ پیوست تصمیم نامه شماره ۲۱۴۸۸۳/ت۴۵۹۳۷ن مورخ ۱۳۸۹/۹/۲۷ ، برای مصارف خانگی به میزان ۲۰ درصد و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

همچنین بر اساس این مصوبه، نرخ گاز برای مصارف صنعتی (غیر از موارد مذکور در بند (د) ) از هفتصد(۷۰۰) ریال به ازای هر متر مکعب یک هزار (۱۰۰۰) ریال افزایش و نرخ گاز برای سایر مصارف مندرج در جدول یاد شده به میزان پانزده درصد افزایش می‌یابد.

همچنین نرخ گاز برای کلیه مصارف بخش های پتروشیمی و فولاد به ازای هر متر مکعب به ترتیب به میزان دو هزار و ششصد و پنجاه (۲۶۵۰) ریال و یک هزار و سیصد و بیست (۱۳۲۰) ریال تعیین می‌شود.

نرخ های مذکور بدون احتساب مالیات و عوارض دریافتی توسط شرکت ملی گاز ایران به موجب قوانین می‌باشد.

این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده و از یکم فروردین ۱۳۹۳ لازم الاجراست.

 

ایسنا

    نظرات