اعلام جزئیات وضعیت راه‌های کشور/ ۳ محور مسدود برای مسافران

اعلام جزئیات وضعیت راه‌های کشور/ ۳ محور مسدود برای مسافران

http://www.bananews.ir/

مرکز مدیریت راه‌های کشور وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور را در تاریخ ۱۲ فروردین ۹۳ اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز(Bananews.ir مرکز مدیریت راه های کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه های هوشمند ترددشمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور در حال حاضر به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلا ذکره شده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

طی ۲۴ ساعت گذشته کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۸۲ ترددشمار در محورهای برون شهری نسبت به روز قبل از آن ۸٫۳ درصد کاهش را نشان می دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۱ درصد اوج تردد بین ساعت ۱۶ الی ۱۷ و کمترین ترد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

 

محورهای دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته

محورهای آزادراه کرج- تهران، آزادراه تهران- کرج، آزادراه قزوین- کرج، لاهیجان- آستانه، ایلخچی- تبریز، آزادراه قم- تهران، مشهد- چناران، مرودشت- شیراز، قائمشهر- بابل، آزادراه تهران- قم دارای بیشترین تردد طی ۲۴ سال گذشته بودند.

محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

۱- محور شمشک- دیزین (جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین) واقع در استان البرز، به دلیل بارش برف تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد. البته همه روزه امکان تردد از تهران به محور شمشک تا پارکینگ بالا، از ساعت ۷ لغایت ۱۷، همینطور از کرج به محور دیزین تا پارکینگ پایین به طور ۲۴ ساعته میسر است.

۲- محور شهداد- نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰ تا ۷۳ تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

۳- محور پونل- خلخال (از سه راهی پونل تا ورودی جاده زندانه) مقطع واقع در استان گیلان به دلیل بارش برف تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

۱- محور اصلی قم- گرمسار و بالعکس، واقع در استان های تهران، سمنان و قم به دلیل تمدید عملیات راهسازی تا مورخ ۲۱/۳/۹۳ مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم- تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم- تهران و در ادامه برای کلیه خودروها جاده امام رضا(ع) به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به تفکیک با اولویت وسایل نقلیه

۱- در محور کرمان- راین- حسین آباد- جیرفت (ساردوئیه- جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان- دهبکری- جیرفت، معرفی می گردد. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

ضمناً به استحضار می رساند هموطنان عزیزمان می توانند:

* برای دریافت مشروع اطلاعات جاده ها به وب سایت iran141.ir مراجعه فرمایند.

* برای دریافت خلاصه آخرین وضعیت راه ها عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

* برای دریافت پاسخ سوالات با شماره تلفن های گویای ۸۸۹۲۵۲۵۳ یا ۱۴۱ تماس برقرار نمایند.

*نظرات خود را از طریق پیامک ۲۰۰۰۱۴۱، نمابر ۸۸۹۲۶۶۶۷ یا ایمیل info@nrmc.ir با ما در میان بگذارند.

    نظرات