اطلاعیه جدید مرکز مدیریت راه‌های کشور/ مسافران زمان حرکت خود را تنظیم کنند

اطلاعیه جدید مرکز مدیریت راه‌های کشور/ مسافران زمان حرکت خود را تنظیم کنند

http://www.bananews.ir/مرکز مدیریت راه های کشور با صدور اطلاعیه ای ضمن درخواست از مسافران نوروزی برای تنظیم زمان حرکت خود اعلام کرد: زمان اوج تردد در مسیرهای بین شهری بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ترددشمارهای نصب شده در محورهای بین شهری از ساعت ۱۷ تا ۱۸ است.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irمرکز مدیریت راه های کشور با صدور اطلاعیه جدیدی اعلام کرد: بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه های هوشمند تردد شمار بر خط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور در حال حاضر به استثناء محورهای مسدود و ممنوع ذیلا ذکر شده، مابقی محور های مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

طی ۲۴ساعت گذشته کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۸۱ ترددشمار در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل از آن ۸٫۸ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۹ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

 

محور های دارای بیشترین تردد طی ۲۴ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران در استان البرز، آزادراه تهران -کرج در استان البرز، آزادراه قزوین -کرج در استان البرز، آزادراه کرج - قزوین در استان البرز، آزادراه قم - تهران در استان قم، آزادراه لاهیجان - آستانه در استان گیلان، آزادراه شیراز - مرودشت در استان فارس، آزادراه ایلخچی - تبریز در استان آذربایجان شرقی، آزادراه زنجان -قزوین در استان قزوین، آزادراه تهران -قم دراستان قم.

محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی، به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

۱- محور شمشک - دیزین (جاده اختصاصی حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پائین) واقع در استان البرز، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد، البته همه روزه امکان تردد از تهران به محور شمشک تا پارکینگ بالا از ساعت ۷ لغایت ۱۷، همینطور از کرج به محور دیزین تا پارکینگ پائین به طور ۲۴ساعته میسر است.

۲-محور شهداد - نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دلیل وقوع سیلاب از کیلومتر ۶۰تا ۷۳ تا اطلاع ثانوی مسدود است.

۳-محور پونل - خلخال،(از سه راهی پونل تا ورودی جاده زندانه!) مقطع واقع در استان گیلان به دلیل بارش برف تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ممنوعیت تردد بدلیل عملیات کارگاه جاده ای

۱-محور اصلی قم -گرمسار و بالعکس، واقع در استانهای تهران، سمنان و قم بدلیل تمدید عملیات راهسازی ، تا مورخ ۹۳٫۳٫۳۱ مسدود و مسیر جایگزین برای خودرو های سواری آزدراه قم-تهران برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم-تهران و در ادامه برای کلیه خودرو ها، جاده امام رضا بهسمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

۱-در محور کرمان - راین - حسین آباد - جیرفت (ساردولیه - جیرفت) واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳کیلومتری از مسیر فرعی ، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان - دهبکری - جیرفت معرفی می گردد، تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

 

مهر

    نظرات