جزئیات مرحله سوم محدودیت‌های ترافیکی نوروزی

جزئیات مرحله سوم محدودیت‌های ترافیکی نوروزی

http://www.bananews.ir/مرکز مدیریت راه‌های کشور جزئیات مرحله سوم محدودیت‌های ترافیکی نوروزی را اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irمرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد: عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه ها و بزرگراه ها و محورهایی که ضرورت ایجاب کند ممنوع خواهد بود.

در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل از وسایل نقطه فقط در راه هایی اعمال می شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

 

محور کرچ- چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیون کماکان در محور کرج- چالوس و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج- چالوس در روزهای ۱۳- ۱۴- ۱۵- ۱۶ فروردین ماه ۹۳ از ساعت ۱۲ الی ساعت ۳ بامداد روزهای بعد، از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ الی ۳ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج- چالوس از ساعت ۱۷ الی ۲۴ روز ۱۲ فروردین ماه از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

محور هراز

تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است.

تردد انواع کامیون و کامیون به استنثای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز دوشنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۱ الی ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۶ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۳ روزهای ۱۴ و ۹۳٫۱٫۱۵ الی ۱ بامداد روزهای بعد از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای فوق الی ۱ بامداد روزهای بعد از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک طرفه خواهد بود.

محورهای فیروزکوه، قدیم قزوین- رشت و قدیم ساوه- همدان

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز دوشنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۱ الی ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۶ در محورهای فیروزکوه، قدیم قزوین- رشت و قدیم ساوه- همدان ممنوع می باشد.

محورهای سلفچگان- قم، جاده قدیم کاشان- قم و جاده قدیم تهران- قم

تردد انواع تریلر و کامیون به استنثای حاملین مواد سوختی و فساد شدنی ۷ الی ۲۴ روزهای ۱۳- ۱۴- ۹۳٫۱٫۱۵ در محورهای سلفچگان- قم، جاده قدیم کاشان- قم و جاده قدیم تهران- قم ممنوع می باشد.

محورهای اردبیل- آستارا، اردبیل- سراب، خلخال به اسالم، اردبیل- سرچم، مشهد- قوچان، مشهد- نیشابور- سبزوار، چمن بید- بجنورد- شیروان، بانه- سقز- سنندج، گلوگاه- گرگان- جنگل گلستان- چمن بید، گچساران- بهبهان، گچساران- نورآباد و یاسوج- بابامیدان، بندرعباس- سیرجان، ایذه- شهرکرد و سیرجان بافت

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۱۲- ۱۳- ۱۴- ۹۳٫۱٫۱۵ در محورهای اردبیل- آستارا، اردبیل- سراب، خلخال به اسالم، اردبیل- سرچم، مشهد- قوچان، مشهد- نیشابور- سبزوار، چمن بید- بجنورد- شیروان، بانه- سقز- سنندج، گلوگاه- گرگان- جنگل گلستان- چمن بید، گچساران- بهبهان، گچساران- نورآباد و یاسوج- بابامیدان، بندرعباس- سیرجان، ایذه- شهرکرد و سیرجان بافت و بالعکس ممنوع می باشد.

محورهای اصلی استان های بوشهر و اصفهان

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۷ روز سه شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۲ الی ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۳٫۱٫۱۵ در محورهای اصلی استان های بوشهر و اصفهان ممنوع می باشد.

محور یزد- طبس و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی ساعت ۷ روز سه شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۲ الی ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۳٫۱٫۱۵ در محورهای یزد- طبس و بالعکس ممنوع می باشد.

محورهای زابل- زاهدان، زاهدان- نهبندان، زاهدان- خاش

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی ساعت ۵ الی ۲۲ روز چهارشنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۳ از کلیه محورهای اصلی استان سیستان و بلوچستان ممنوع می باشد.

محدودیت های جابجایی محمولات ترافیکی:

جابجایی محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه های اصلی برون شهری کشور از روز سه شنبه مورخ ۹۲٫۱۲٫۲۷ تا پایان روز سه شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۵ و همچنین از روز سه شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۱۲ تا پایان روز جمعه مورخ ۹۳٫۱٫۱۵ ممنوع می باشد. شایان ذکر است برای روزهای ۶، ۷، ۹، ۱۰ و ۹۳٫۱٫۱۱ صرفاً برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مرجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر می گردد.

محورهایی که ممنوعیت تردد انواع وسایل نقلیه باربری در آنها صورت می گیرد، رفت و آمد وسایل نقلیه مذکور از ساعت ۲۷ الی ۷ روز بعد در این گونه محورها مجاز می باشد مگر اینکه به علت معاذیر فنی و ترافیکی و با تشخیص رئیس قرارگاه پلیس راه استان امکان تردد وسایل نقلیه باری در یک محور و یا محورهایی موقتاً مقدور نباشد.

ورود کلیه خودروهای ترانزیت حمل مواد سوختی به داخل کشور از روز سه شنبه مورخ ۹۲٫۱۲٫۲۷ تا ساعت ۷ روز سه شنبه مورخ ۹۳٫۱٫۵ و همچنین از ساعت ۱ روز ۹۳٫۱٫۱۲ الی ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۳٫۱٫۱۵ ممنوع می باشد. مضافاً به اینکه خودروهای مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال ۱۳۹۳ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود.

    نظرات