کنترل ۸۵ گودبرداری‌ها از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان

کنترل ۸۵ گودبرداری‌ها از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان

http://www.bananews.irسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به منظور کمک به مالکان و ایجاد اجماع و هماهنگی به روند ساختمان‌سازی در کشور کمک می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،سعید غفرانی - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران - در کنفرانس خبری که به مناسبت گذشت یک سال از اجرایی شدن ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی ساختمان برگزار شد، اظهار کرد:‌ هدف نهایی ما هماهنگی بین کلیه بخش‌های ذیربط برای ایفای بهتر ساخت‌وسازها در شهرهای استان تهران است.

وی افزود: در حال پیشرفت به سمت و سویی هستیم که حضورمان در عرصه ساخت و ساز بیشتر شود و به کمک وزارت راه و شهرسازی می‌توانیم به اهدافمان برسیم اما مهم‌تر از همه رسیدن به این اهداف نیازمند همکاری خود مردم است؛ به طوری که ما اجماع و هماهنگی‌هایی را بین عوامل ساخت و مالکان برقرار کنیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید کرد: باید برای دستیابی به اهدافمان به صورت یکپارچه عمل کنیم و با تلاش‌هایی که صورت گرفته گام‌های خوبی برداشته شده است به طوری که حدود ۳۰ درصد به ساخت و ساز رسیدیم.

غفرانی افزود: به حدود ۳۰ درصد از مواد قانونی که برای ما تعیین شده رسیده‌ایم و این خود نیز جای امیدواری چون از حضور دو - سه درصد سازمان نظام مهندسی دراین عرصه به ۳۰ درصد رسیده‌ایم.

وی افزود:‌ کنترل ۳۰ درصدی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران باعث کنترل ریزش گودبرداری‌ها شده است و عوارض ناشی از گودبرداری‌ها را تقریبا حدود ۸۵ درصد تحت کنترل قرار داده است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود:‌ در بخش نظارت عملا نظارتی وجود نداشت اما در حال حاضر از طریق سیستم‌ها مهندسان ناظر ما تحت کنترل هستند و کلیه‌ نقشه‌های مهندسی از طریق سازمان نظام مهندسی کنترل می‌شود.

غفرانی با بیان این‌که با این روند مهندسی شدن اولین گام مهم برداشته شده است، تصریح کرد: از یک نقشه مهندسی نهایتا می توانیم یک ساختمان مهندسی بسازیم.

وی افزود: همان طور که یک خانواده کوچک نیازمند برنامه ریزی است و برنامه ریزی در این روزگار یک اصل مهم به حساب می‌آید ما نیز سال ۹۳ را با نظر هیات مدیره آغاز کردیم و قرار است طبق برنامه ریزی های انجام شده قدم به قدم پیش رویم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید کرد: اولین سالی است که حوزه مدیریت برای سازمان نظام مهندسی ساختمان طبق برنامه برای ارتقای کیفیت و تکریم ارباب رجوع به صورت برنامه ریزی شده و مشخص پیش می‌رود.

غفرانی در ادامه درباره شناسنامه فنی ساختمان نیز اظهار کرد: شناسنامه فنی نقطه عطف یک ساختمان است و نقش بسیار مهمی در شناسایی فنی و هویت ساختمان دارد؛ به طوری که افراد می‌توانند با ملاحظه آن مشخصات ریز ساختمان را ملاحظه کنند و از آنجاکه وقت یک کالا خریداری می‌شود هویت و برند آن مهم است این شناسنامه فنی نیز برای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با بیان این‌که بحث اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی در دستور کار مجلس است، تصریح کرد: پیشنهاد کردیم که نظام واحد اجرایی در کشور تصویب شود و بهتر است که در آینده نه چندان دور ما شاهد یکپارچه شدن واحد نظارت باشیم.

 

ایسنا

    نظرات