قیمت‌ خانه همچون پارسال خواهد بود

قیمت‌ خانه همچون پارسال خواهد بود

http://www.bananews.ir/امسال بازار مسکن بر اساس قیمت‌های سال گذشته پیش خواهد رفت و پیش‌بینی می‌شود حجم معاملات بیشتر شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،محمد وطن‌پور، کارشناس مسکن اظهار کرد: با توجه به قیمت بالای مسکن در ایران و قدرت پایین خرید از سوی مردم، بازار هنوز رونق چندانی نگرفته است.

وی افزود: میزان سود دست‌اندرکاران این بازار کم و زیاد می‌شود؛ به‌گونه‌ای که از میزان سود زیاد آنها کم می‌شود آن وقت از میزان سود کم شده به عنوان ضرر یاد می‌شود.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که قیمت مسکن بنا به اعلام مسئولان افزایش نداشته است، تصریح کرد: به گفته مسئولان مصالح با تخفیف فروخته می‌شود و قیمت‌ها به میزان سال گذشته بوده و تغییر آنچنانی نداشته است.

وطن‌پور با بیان این‌که دولت نمی‌تواند برای همه مردم خانه تامین کند، خاطر نشان کرد: شفافیت روی قانون‌گذاری در بازار و کنترل مکانیزم‌هایی مثل سفته‌بازی که بازار را دچار اختلال می‌کند می‌تواند کنترل لازم را در بازار داشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر بازار ملک بزرگ‌تر از بازار بورس است ولی قانونمندی در این بازار به میزان کافی وجود ندارد که دولت می‌تواند با شفافیت در این بازار آن را از قانونمندی برخوردار کند.

 

ایسنا

    نظرات