رقابتی کردن بازار "مسکن" در دست بخش خصوصی

رقابتی کردن بازار "مسکن" در دست بخش خصوصی

http://www.bananews.ir/در واقعیت امر ما چیزی حدود ۶۰۰ هزار میلیارد نقدینگی در جامعه داریم که باید این نقدینگی‌ها را به سمت نیاز جامعه هدایت کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،مهرداد لاهوتی نماینده کمیسیون عمران گفت: یکی از نیازهای اساسی ما امروزه مسکن است که گذشته از تأمین مسکن برای مردم تا ۱۴ درصد اشتغال ایجاد کرده بنابراین اگر ما موفق شویم فضا را رقابتی کنیم و سرمایه و نقدینگی‌هایی که در دست سرمایه‌گذاران هست که گاها به طرف دلالی و غیرنیاز جامعه سوق داده می شود را جمع‌آوری کنیم می‌توانیم نقش مؤثری در کاهش قیمت مسکن در بازارها داشته باشیم.

تنها راه‌حل مشکل اساسی مسکن کشور با حضور بخش خصوصی و ایجاد فضای رقابت بین این حیطه حل می‌شود که از این راه می‌توان هم در کیفیت ساخت و ساز و هم در قیمت ساخت و ساز نقش بسیار مؤثر و قوی را ایفا کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر این سرمایه‌ها و تسهیلات به دست خود مصرف‌کننده برسد هیچ بازدهی مناسب نخواهد داشت و فقط موجب از بین رفتن سرمایه خواهد شد و ضرردهی در این بخش افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: اگر تمام نقدینگی به سمت بازار مسکن سوق داده و نیاز مربوط به مسکن مرتفع گردد دیگر با افزایش قیمت چشم‌گیر روبه‌رو نخواهیم بود.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات