کاهش قیمت مسکن در مرکز و جنوب تهران

کاهش قیمت مسکن در مرکز و جنوب تهران

http://www.bananews.ir/امسال قیمت‌ها در بازار مسکن مناسب شده تا جایی که در مناطق مرکزی و جنوب تهران، سطح قیمت‌ها به اندازه قیمت تمام شده ساختمان‌ها کاهش یافته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،عباس زینعلی - کارشناس مسکن - اظهار کرد: با آغاز فصل تابستان و طی نیمه نخست سال با افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی معاملات در بازار مسکن مواجه خواهیم بود و این در حالی است که هنوز سیاست‌های دولت برای بهبود این بخش عملیاتی نشده است.

وی افزود: کسانی که سرمایه دارند یا می‌خواهند وضعیت مسکن خود را بهتر کنند و دارای تقاضای موثر هستند از شرایط موجود در بازار استفاده کنند چون ممکن است این شرایط ثبات، ادامه نداشته باشد.

زینعلی با بیان این‌که سرمایه‌گذاری سوداگران در این بخش کمتر شده است، تصریح کرد: در گذشته بخش زیادی از سرمایه در بازار مسکن توسط سوداگران تامین می‌شد ولی با خارج شدن این افراد بازار دچار مشکل می‌شود.

این کارشناس مسکن تاکید کرد: متقاضیان در بازار مسکن به دلیل نداشتن منابع مالی نیازمند ابزارهایی مانند وام مسکن هستند تا بتوانند خانه بخرند.

وی با اشاره به این‌که کسانی که قدرت خرید دارند وارد بازار شوند، افزود:‌ قیمت‌ها در حال حاضر مناسب است تا جایی که در مناطق مرکزی و پایین شهر، سطح قیمت‌ها به اندازه قیمت تمام شده ساختمان‌ها پایین آمده است.

زینعلی در ادامه به فروشندگان این بخش توصیه کرد: فروشنده‌ها با توجه به گردش مالی سرمایه‌های خود بهتر است با پتانسیل‌ها و تقاضاهای بازار کنار بیایند و واحدهای خود را بفروشند و مطمئن باشند که سود هم خواهند داشت.

وی با بیان این‌که وقتی تقاضا و عرضه در کنار هم در بازار وجود دارد شرایط به نفع همه پیش می‌رود، گفت: وظیفه دولت است که شرایط را تسهیل کند و در حال حاضر که کشش بازار زیاد است می‌توانند از تقاضای موثر استفاده بهینه را ببرند.

 

ایسنا

    نظرات