روایت آخوندی از مذاکرات پیچیده با بانک مرکزی/ وام مسکن باید به ۵۰ درصد قیمت ملک برسد

روایت آخوندی از مذاکرات پیچیده با بانک مرکزی/ وام مسکن باید به ۵۰ درصد قیمت ملک برسد

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات پیچیده با بانک مرکزی به منظور افزیش وام مسکن، گفت: برای تحقق این موضوع مذاکرات پیچیده و مستمری با بانک مرکزی در حال انجام است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعباس آخوندی امروز در حاشیه بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی در جمع خبرنگاران گفت: میزان تسهیلات مسکن حداقل باید به ۵۰ درصد قیمت ملک برای کسانی که خریدار اولین مهر مسکن هستند، افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: برای تحقق این موضوع مذاکرات پیچیده و مستمری با بانک مرکزی در حال انجام است. افزایش وام مسکن به ۵۰ درصد قیمت ملک به یکسری مقدمات نیاز دارد که جزئیات آن در حال بررسی است.

آخوندی درباره ادامه روند طرح مسکن مهر نیز گفت: این طرح تا زمان انجام تعهدات دولت ادامه خواهد یافت اما قاعدتا باید یک سیستم جدید جایگزین آن شود. وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تصمیم جدیدی برای مسکن مهر اتخاذ نشده و تصمیم فعلی همچنان بر ادامه این طرح تاکید دارد.

وی ادامه داد: اختصاص هفته ای ۱۱۰ میلیارد تومان به طرح مسکن مهر از تعهدات بانک مرکزی است که باید در اختیار متقاضیان قرار گیرد و واحدهایی هم که تکمیل می شوند باید به صورت اقساطی در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

 

مهر

    نظرات