نشستی برای بررسی حق بر شهر با موضوع تکرار زیرگذر عابر پیاده چهارراه ولیعصر(عج)

نشستی برای بررسی حق بر شهر با موضوع تکرار زیرگذر عابر پیاده چهارراه ولیعصر(عج)

http://www.bananews.ir/«پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری» با همکاری «مجمع حق بر شهر باهمستان» در ادامه سلسله نشست‌های مدنی حق بر شهر در چهارشنبه آخر خرداد ماه (۲۸خرداد ۹۳) نشستی را با عنوان «تکرار زیرگذر عابرپیاده چهارراه ولیعصر» برگزار می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir هدف از برگزاری این نشست‌ها، بحث نظری پیرامون مفهوم «حق بر شهر» در پیوند با مسائل روزمره و موضوعات روز شهری در ایران و ایجاد فضای گفتگو بین نظریه‌پردازان، متخصصان، مدیران و کنش‌گران شهری، نمایندگان مردم در شهر و روزنامه‌نگاران است.

در نشست اول از این مجموعه که با موضوع «نقد و بررسی زیرگذر عابرپیاده چهارراه ولیعصر» برگزارشد، عارف اقوامی مقدم به «تبیین نظری حق بر شهر» و سید مهدی معینی به موضوع «حق عابران پیاده در سطح شهر» پرداختند و میزگردی با حضور سخنرانان، علی رنجی‌پور سردبیر ماهنامه نمایه تهران، نماینده مشاور و طراح زیرگذر چهارراه ولیعصر به نمایندگی از شهرداری منطقه ۶ تهران برگزار شد.

گفت‌وگوی شکل گرفته میان اعضای پنل و حاضران و باقی ماندن سوالات متعدد در نشست قبلی از یک سو و اراده مدیریت شهری به تکرار تجربه زیرگذر عابر پیاده چهارراه ولیعصر در نقاط دیگر شهر، ضرورت برگزاری نشست دوم را با ادامه موضوع به وجود آورد. در نشست پیش رو، کمال اطهاری به عنوان پژوهشگر و صاحب نظر در حوزه حق بر شهر در مورد شهروندی و شهربندی: درآمدی بر مفهوم حق بر شهر و آذر تشکر جامعه شناس و متخصص مسایل شهری در مورد ضدیت با فضای شایسته جامعه مدنی به ارائه سخنرانی می‌پردازند و بعد از آن موضوع جلسه با حضور سخنرانان و علی میرفتاح روزنامه‌نگار، نماینده‌ای از شورای شهر تهران و نماینده‌ای از شهرداری تهران به بحث گذاشته می‌شود.

این جلسه روز چهارشنبه ۲۸خرداد ماه ۹۳، ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی واقع در خیابان انقلاب اسلامی، بین تقاطع ولیعصر و فلسطین، نبش خیابان مظفرجنوبی (صبا)، شماره ۱۱۷۶برگزار می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات