اجرای عملیات بازیافت آسفالت در آزادراه قم - تهران

اجرای عملیات بازیافت آسفالت در آزادراه قم - تهران

http://www.bananews.ir/مدیر راهداری استان قم از اجرای عملیات بازیافت آسفالت به صورت گرم و درجا در آزادراه قم - تهران به طول قریب ۲۷ کیلومتر خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاکبر سلیمیان اظهار کرد: این عملیات در دو باند شرقی و غربی در حال اجراست.

وی مبلغ قرارداد عملیات بازیافت در آزادراه قم - تهران بالغ بر ۱۳۲ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این نوع بازیافت آسفالت که به بازیافت گرم درجا شناخته شده است.

سلیمانیان صرفه جویی در انرژی و منابع تجدید ناپذیر(سوخت، مصالح سنگی و قیر) صرفه جویی در هزینه ها (افزایش قیمت سوخت و قیر، صرفه جویی در حمل) صرفه جویی در زمان تا ۵۰ درصد جلوگیری از تولید زباله (نخاله های آسفالتی و خرده آسفالتی)، امکان حذف نیاز به اجرای لایه های روکش، سازگاری با وضعیت هندسی راه (عدم تغییر رقوم سطح راه و حفظ وضع موجود) سازگاری مطلوب با ترافیک عبوری(به دلیل خطی بودن مسری و دستگاه‌های بازیافت) کاهش آلودگی زیست محیطی، افزایش سطحی کیفی رویه را از جمله ویژگی های این آسفالت این طرح ذکرکرد.

مدیر راهداری استان قم در پایان از رانندگان که از این مسیر تردد می کنند درخواست کرد تا با توجه به عملیات عمرانی در آزادراه ضمن رعایت کلیه موارد ایمنی، با دست اندرکاران این پروژه همکاری لازم را داشته باشند.

 

ایسنا

    نظرات